| RAY a întrebat:

Sunt foarte curios de ceva, de cateva zile invat pe sistemul asta 5 seconds, 25 seconds, 2 minutes, 10 minutes, 1 hour, 5 hours, 1 day, 5 days, 25 days, 4 months, and 2 years

Intrebarea mea este la o singura sesiune cat sa invat? Adica o singura informatie se repeta de mai multe ori sau mai multe o data? Sistemul e pentru limbi straine de asta intreb cate cuvinte sa invat, unul singur sau mai multe o data.

https://en.wikipedia.org/wiki/Spaced_repetition

Ps nu raspundeti de dragul de a raspunde

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Zice acolo așa:
" is commonly applied in contexts in which a learner must acquire a large number of items and retain them indefinitely in memory"

deci e vorba de cantități mari de elemente (cuvinte în cazul tău) mai multe, vezi tu câte poți "duce"

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in sisteme de genul asta. Cred ca fiecare este diferit și ar trebui sa învețe cum ii pică bine. Eu învăț foarte repede dacă ma bag la traduceri. Pana la faza asta nu pot sa am idee nici cât de mult știu.