| EmaS a întrebat:

Sunt mai multe teorii privind aselenizarea omului pe luna. Voi, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Adica primul, cel din 1969? Au fost multe tentative inainte de Apolo 11. Iar dupa Apollo 11 au fost inca 5 aselenizari, ultima fiind in 1972. Era si cazul unei misiuni in care echipajul s-a intors din drum din cauza unei probleme tehnice, dar sa fiu al naibii daca mai tin minte care era...as risca sa spun 15 dar nah, e posibil sa gresesc. Sunt destule dovezi sa ateste ca au fost pe luna. Ma intreb daca si celalalte misiuni au fost filmate intr-un studio (!?) Deoarece au fost, pana la urma, 10 misiuni inainte de prima aselenizare, si inca 5 dupa, din care au adus zeci de ore de film, sute de fotografii, cateva kg de roca lunara, si urme mai mult decat convingatoare ale omului pe luna ( primul lander, urmele roverului, care btw au fost recent fotografiate de LRO ale agentiilor ESA si NASA). E o problema ceva mai complicata, dar pot spune aproape fara echivoc ca ele avusese loc. Controversa exista din alte motive.

si in cazul in care nu ma credeti:
http://blogs.discovermagazine.com/......ed-by-lro/

si aici aveti restul pozelor
http://www.nasa.gov/mission_pages/LRO/multimedia/lroimages/apollosites.html

12 răspunsuri:
| EmaS explică:

Cristina
Pe unde ai umblat? Mi-ai lipsit tare mult...

| Alphawolf a răspuns:

Eu cred ca nu ai niciun motiv real sa fii sceptica privind aselenizarea omului.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca au aselenizat in mod real. Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca au aselenizat in mod real. Fii sigura ca rusii, poate si altii, i-au urmarit atent si ar fi facut dezvaluiri, daca aselenizarea nu era reala. Numai bine!

| ramona30 a răspuns:

Nu ai cum sa contesti faptul ca au fost acolo. Ar fi fost contestati de concurentii lor (URSS) in primul rand, ceea ce nu s-a intamplat. De asemenea, daca faceau o inscenare o faceau o singura data si nu de 7 ori, ar fi fost prea riscant. Nu mai vorbim de materialele aduse.

| Angel0 a răspuns:

Si ateii trebuie sa creada in ceva, nu?

| Hăgiul a răspuns:

De ce omul vrea sa caute in tot universul un raspuns si uita ca locul raspunsului este chiar in inima sa, si nimeni nu-l poate lua de acolo. Devenind tot mai interesati de marimea lumii inconjuratoare ne confundam cu aceste haine pe care le purtam si incep sa ne "stranga" atat de tare incat inimile noastre dispar.
Ca au ajuns, ca nu au ajuns...cu ce ne-ar ajuta? O alta minciuna?

| corasa a răspuns:

Aselenizare pe luna = pleonas
Eventualele dovezi sunt echipamentele lasate in urma acolo. Cand si daca se vor gasi, vom sti sigur.

| TahionN a răspuns:

Eu sunt de parere ca Armstrong nu a pasit pe luna si totul a fost o inscenare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Versiunea oficiala este reala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema,omul a ajuns pe luna.Nu este posibila viata asa cum o stim, pe luna.Sint alte planete,mult mai indepartate, unde se poate trai, dar nu ca pe pamint. Existam in alte universuri.Numai bine.