| Caius_Alex_2001 a întrebat:

Sunt singurul om de pe planetă care iubește din tot sufletul său singurătatea?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Toate lucrurile sunt bune, și toate își au vremea lor -inclusiv singuratatea. Important este ca să păstrăm întotdeauna echilibrul și să nu cădem în extreme.
Dumnezeu să te binecuvânteze și în singurătate și în mijlocul oamenilor.

Răspuns utilizator avertizat
36 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Intrebarea e de ce iubesti asa de mult singuratatea?

Răspuns utilizator avertizat
| slayer09 a răspuns (pentru Caius_Alex_2001):

Iti faci prea multe griji, traiesti cu prea multe asteptari de la oameni. Calea asta a singuratatii momentan o crezi ca e foarte iubibila pentru ca doar acolo poti sa te retragi pana in momentul cand te vei inchide in tine si nu vei mai vrea nici sa socializezi si nici sa mai ai de aface cu lumea asta. Nu lasa grijile, emotiile, asteptarile si mai ales gandurile negative care ti se pun pe inima si minte sa sadeasca si sa roada si sa creasca in tine si sa iti intunece mintea si inima. Alunga-ti grijile, in primul rand lasa mintea libera, nu o imbuiba cu ganduri negative si pline de intunecime. Noi suntem oameni, suntem facuti pentru a socializa, a glasui. Sfatul meu e sa incepi sa ai credinta, si restul se vor lumina in mintea ta. Crede si Dumnezeu te va ajuta. Si eu am fost ca si tine, ba chiar mai mult. Descopera-L pe Dumnezeu, lasa-L in inima ta si El te va cerceta. Chiar daca tu crezi ca nu exista, macar stii ca nu poate iesi nimic rau daca tu incepi sa crezi in EL, incearca si ai sa vezi.

| RAY a răspuns:

Eu nu cred ca iubesti asta,daca esti printre persoane cu care ai ce vorbi e o bucurie, omul este o fiinta sociala, singuratatea e un cancer nu ceva de iubit, ai gura sa vorbesti, creierul tau are nevoie de experiente noi

| Holiday a răspuns:

De fapt nu iubesti singuratatea, doar esti ingrozit de socializare live.
Singuratatea iti ofera siguranta. Nu o iubesti, dar doar acolo ti-e cel mai bine. Daca ai avea de ales, ai renunta imediat la ea.

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns:

Vrei sa fii si tu special cu ceva sau ce? Sunt multi oameni carora le place sa fie singuri, nu e mare lucru. Mai ales, din cum ai spus-o, pari putin suparat sau ceva, deci grija cat de mult o iubesti ca prea multa strica.

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns (pentru Caius_Alex_2001):

Frate, ma refeream la singuratate, nu ca ai avea tu iubita laughing. De unde stii tu ca ''toata lumea'' se teme de singuratate? Unora le place singuratatea, iar altora nu caci sunt mai extrovertiti, le place mai mult sa fie in preajma oamenilor. Logic ca nu suntem toti la fel. Daca tie-ti place nu inseamna ca ar trebui si altora si nici ca toti se tem de ea, pur si simplu unora nu le place.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Exagerezi si te minti singur. Daca o iubeai din tot sufletul tau traiai undeva izolat de lume.

| Clorox a răspuns:

Gasesti cu tona, snowflake!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Urasc intrebarile de genul: "sunt eu cel mai special de pe planeta si nimeni nu mai are aceleasi simtaminte ca mine?"
Evident ca nu esti tu singurul fulg de zapada special.

| Nilsson a răspuns:

Nu stiu daca e vorba de iubirea singuratatii, cred ca te simti anxios in preajma celorlalti iar in acest mod zona ta de confort s-a format atunci cand esti singur.
Trebuie sa inveti sa iti placa compania altor persoane, dar ale acelora cu care impartasesti aceleasi valori.

| Dalmore a răspuns:

Si eu iubesc singuratatea.

Răspuns utilizator avertizat
| Yurisa a răspuns:

Din 8 miliarde de oameni nu ai cum sa fii singurul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cateva milioane pe 9gag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singuratatea la modul mai tot timpul sau? Te poti alege ce o tulburare gravă de personalitate ai grija

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Caius_Alex_2001):

Atunci nu este ceva greșit daca ai unele momente să alegi sa fii singur
Trebuie sa existe un echilibru nici prea mult nici opusul.tu esti ok crede-mă eu de exemplu sunt și mai singur dar na fiecare își alege propriu mod de a trai. nimeni nu are dreptul sa judece lumea e superficială asta e.

| Dalmore a răspuns (pentru Caius_Alex_2001):

Pentru ca majoritatea sunt neinformati si nu inteleg introvertismul, il confunda cu timiditatea/anxietatea.

Răspuns utilizator avertizat
| Raducons a răspuns:

Nu esti singurul si eu am iubit-o dar nu te duce la bine asa ca ai grija si nu te izola iti zic din experienta, viitorul va fi destul de trist.

| Iunix a răspuns:

De ce ar avea nevoie cineva care „ iubește " singurătatea nevoie de părerile altora?

Răspuns utilizator avertizat
| Peridava a răspuns:

In momentul asta, probabil da. Dar te vei satura repede de singuratate. Urmatoarea ta intrebare va fi: cum sa-mi fac prieteni? Am mai vazut pe aici cativa care se saturasera de singuratate.

| Alfred0703 a răspuns:

Pe tine sigur nu te ajuta.

| deadhoe a răspuns:

Da

| Jannah a răspuns:

Sa vezi ce iubeam eu singuratatea cand jucam „fifa"
real cu tiganii din Tineretului laughing)

Singuratatea are si avantaje si dezavantaje, depinde de cum percepi tu situatia frate. Uneori si mie imi place sa fiu singur, departe de probleme de tot, dar incerc sa mentin un echilibru, incearca si tu. Tot respectul laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ziptrack a răspuns:

Cred ca ai o relatie speciala cu Dumnezeu, altfel nu-mi explic cum poti sa iubesti singuratatea.

Nu zic ca singuratatea e un lucru rau, dimpotriva, singuratatea te ajuta sa-ti cizelezi caracterul, sa descoperi lucruri ascunse cu conditia sa fi o fire curioasa si sa citesti si Biblia, dar nu cred ca un om poate fii singur pentru totdeauna.

Daca l-ai cunoaste cu adevarat pe Dumnezeu si ai intelege intreaga lui Lucrare, poate ca da, altfel nu vad cum un om ar putea supravietui in singuratate. Binenteles, asta e doar parerea mea.

| vjr1979 a răspuns:

Eu asociez singuratatea cu linistea, nu are cum sa-mi displaca. La vremurile pe care le traim, decat sa ai alaturi cine stie ce panarame e mai bine sa stai in lumea ta, departe de agitatie, nervi etc.

Răspuns utilizator avertizat
| vjr1979 a răspuns (pentru Caius_Alex_2001):

Multumesc! happy