| Dragosdoar a întrebat:

Sunteti patrioti sau nationalisti?
Eu sunt patriot

34 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ca sa mai fii nationalist si patriot in ziua de astazi trebuie sa ai probleme la cap, voi fi nationalist in momentul in care vom recupera tara de la nenorociti si va domni poporul! doar atunci.
Pana atunci tu vrei sa imi zici ca ti-ai da viata pentru tara asta? ai lupta pe front cu pretul vietii tale stiind ca politicienii si multe alte lichele vor sta in buncare? ia mai gandeste-te.
Sunt hooligan social dar am motive, sunt cetatean european de la Decebal si Traian nu de la vanzarea tarii catre straini si ca pot sa umblu cu buletinul in buzunar in toata europa! deci fac caca pe tara asta si pe ue.

| RAY a răspuns:

Nu sunt,am aprecieri pozitive, negative fata de tara unde m-am născut, am aprecieri si fata de alte tari, faptul ca te-ai nascut in Romania a fost doar o coinsidenta, cred ca ar trebui sa fim patrioti fata de planeta asta, ca in viitor o sa-i ducem lipsa

| Dragosdoar explică (pentru RAY):

Si crezi ca religia ortodoxa este leaganul neamului romanesc? Eu asa am inteles de la multi romani, ca cica ne identificam cu partea cea mai buna a cultelor din lumea asta si suntem printre cei mai drepti

| RAY a răspuns (pentru Dragosdoar):

Nu,

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Patriot și matriot. Naționalist dar nu nazist. Deci de ambe feluri.

| LPCTSTR a răspuns:

Din fericire, sunt niciuna.

| Bizon95 a răspuns:

Si eu, cum vin rusii peste noi cum imi pun palma in kur si o iau incet, incet, cat de repede ma duce avionul spre tarile calde big grin

| Dragosdoar explică (pentru Bizon95):

Sa vezi ce ne arunca aia pe toti varamiu in tarile calde numai cu doua trei rachete de la primele focuri. laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Da big grin
eu vreau sa ajung in Fiji big grin... nimeni nu da cu o racheta acolo ca e o insula prapadita din mijlocul oceanului cu propriul guvern, deci nici un obiectiv militar oarecare!
NE VEDEM ACOLO, BRB rolling on the floor

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

As manca niste sarmale, brusc mi-s-a facut foame.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Doar de 1 Decembrie.

| Yurisa a răspuns:

Niciuna

| syd a răspuns:

­­­­­­patriotismul este iubirea fata de tara. nationalismul e o ideologie. e o diferenta.

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu sunt nici una nici alta.Plus ca ma enerveaza genul asta de persoane, nu pentru ca sunt patrioti, pentru ca nu pot sa accepte si alte opinii si se uita la tine cu dispret daca le spui ca nu te intereseaza.Cu siguranta, nu toti.

| Thecurious a răspuns:

Nu ma intereseaza prea mult Romania, pentru simplul motiv ca nu am ales sa ma nasc aici.
Pentru mine, e o chestiune de alegere.
Alegi ce vrei sa fii, in unctie de informatiile pe care le ai la dispozitie, asta-i tot.

| LupusDei1993 a răspuns:

Niciunul, nici alta.

| ALLex2 a răspuns:

Fascist

| Crapie a răspuns:

Nu exista nationalism fara patriotism

| Dragosdoar explică (pentru Crapie):

Nationalist inseamna sa te lauzi cu tara ta si sa porti chesti populare, sa tii traditii etc. Patriot inseamna simplu sa tii la tara ta, sa tii cu oamenii tai si doar atat

| suntserios a răspuns (pentru Crapie):

Dragnea era nationalist dar nu era patriot.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Stiu un dicton care explica la virgula diferenta dintre patriot si nationalist.
'Frumoasa tara, pacat ca e locuita'.
Eu sunt cu patria, nu cu natia.
In Japonia m-am simtit bine in pielea mea de romanca, in Franta, imi venea sa ma ascund. sad

| Dragosdoar explică (pentru Dorotheea21):

De ce sa te ascunzi ca voi romancele sunteti primele la care se gandesc strainii cand aud de Romania? Ma uitam pe internet si astia au impresia ca doar femeile sunt aici

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Pot sa vin si eu pe terenul tau de joaca?
Sunt tot Patriot. MIM 104 e numele complet. happy

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Nu le-ai vazut si pe romancele care cersesc la Paris. Nici pe bulgaroaicele care spun ca sunt tot romance cand sunt prinse ca fura.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Darkmagic):

Nu ma mai joc, sunt nervoasa.
Cand vii? love struck

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu stiu.
Sa vad ce gasesc inainte de Craciun.
Ti-ai inchis mesajele... IAR.
Cine te-a suparat?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Darkmagic):

Au inceput din nou sa imi scrie niste desene animate prostii, si am si gafat azi rau de tot, cu o fata! M-a pacalit numele ei de poet german, fara 'h'! sad
Imi vine sa mor!

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Iarta-ma, dar e de ras.
Poate stie ca esti si mai uluitoare in real, te-o fi cunoscut undeva...
Ai primit tu in realitate propuneri indecente de la fete.
Sigur o sa te descurci cu asta de pe site.

| Dragosdoar explică (pentru Dorotheea21):

Scuzati-ma,dar despre ce este vorba ca m-ati facut curios?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Despre patriotism este vorba, happy ce am vorbit cu Darkmagic sunt sigura ca ai inteles din context.

| Dragosdoar explică (pentru Dorotheea21):

Pai ce sa inteleg din context? happy Esti cam trista si nervoasa si iti trebuie unu sa te mai inveseleasca
Fara suparare, asta am inteles

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Nu,nu,nu. happy
In primul rand, nu ma supar pe tine.
In al doilea, eram nervoasa pentru ca primisem niste mesaje explicite de la cativa utilizatori TPU cu eternele lor prostii, si cateva mesaje dragute, de la un utilizator pe care il credeam baiat, si l-am descoperit a fi fata.
Am avut in trecut o problema cu o fata, si sunt foarte severa cand simt ca se poate dezvolta ceva nefiresc.

| Dragosdoar explică (pentru Dorotheea21):

Ia vezi cum dai de un dinca 2 pe aicia