| anonim_4396 a întrebat:

"Te duci la femei? Nu uita biciul!"

Ce a vrut Nietzsche sa sublinieze?

17 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Draga tu ai auzit de puţa?

| harciog a răspuns:

Cred ca;"Hai sa ne-ntilnim Simbata seara/Intr-o circiumioara la sosea".

| CoquineNoire a răspuns:

Pai...pentru a-i da bice? are doua intelesuri.

| ChioruL14 a răspuns:

Pai ce-i asa greu, te duci la femei si esti pervers, nu uita biciul. te pui capra si o pui sa te biciuiasca.

| sabin89 a răspuns:

Esti sigur ca a zis biciul? Nu briciul?

| AndraNicoleta a răspuns:

Ca femeile sunt niste fiare neimblanzite laughing

| Vizitiul a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Esti neimblanzita? Pardon...esti femeie?

| AndraNicoleta a răspuns (pentru Vizitiul):

Are vreo importanta?

| anonim_4396 explică (pentru Vizitiul):

Bate saua sa priceapa iapa... de ce oare nu exista si un proverb: bate calul, sa priceapa armasarul?

| Vizitiul a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca ei se bat, ei pricepbig grin.
Andra, din moment ce vorbesti in general, cred ca are importanta. Pot interveni eu de urgenta.

| danbnz a răspuns:

Ca te duci in "jungla"... trebuie "dresate" inainte de a fi iubitewinking

| MortemAeternum a răspuns:

"Bărbatul adevărat vrea numai două lucruri: primejdia şi jocul. De aceea îşi vrea femeia ca jucaria cea mai primejdioasă."

| maiAm8conturi a răspuns:

La vremea lui toate animalele se randuiau cu biciul, acum nu mai ai nicio sansa caci iti scoate fata un spray cu piper si apoi te composteaza cu un stunt gun in oua.
Toti avem o repulsie fata de sexul opus si o sa ne biciuim pana ne vom simti multumiti de autoritatea care am reusit s-o impunem.

| Hmmmm a răspuns:

Ca femeile trebuiesc biciuite, nu iubite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa intelegi ce a vrut Nietzsche sa zica, trebuie sa intelegi secolul in care a trait el. Altfel nu o sa intelegem nimic din ancestorii nostri, incepand cu "zarurile sunt aruncate" si terminand cu "e pur si muove". Si apropo de "si totusi se invarte", pe vremea lui Nietzsche nu existau taxiuri sau troleibuze, lumea mergea la femei cu trasura... asa ca daca vroiai sa ajungi inainte sa se plictiseasca aia de asteptare, trebuia sa iti iei biciul, sa zoresti nitel caii. Intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru femei, nu de bici ai nevoie. Ai nevoie de leucoplast laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca pe femeie o poti bate si degeaba.stie EA de ce.