| Th3Unknown a întrebat:

Tehnicile neconventionale de razboi, singura speranta impotriva unei posibile invazii extraterestre? Sau chiar Guvernele au cedat de a rapii 50 milioane de oameni si unele resurse pentru a nu cucerii sau mai bine zis extermina omenirea? Vreau raspunsuri doar de la cei care cred in existenta vietii extraterestre sau de ce nu chiar din interiorul Pamantului.

Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Stii...n-am vrut initial sa dau un raspuns dar mi-am adus aminte de o conversatie cu un spaniol de acum 10 ani! deci : asta era patronul meu de acolo si intr-o seara ma intreaba cum as reactiona daca in drum ( eram cu masina ) am da de un ET!? ma rog eu am dat-o pe chestia relativitatii si alea alea (sti tu) comprimarea timpului, ma rog si-l intreb si eu la un moment dat : dar tu cum ai reactiona!? la care el foarte senin imi spune : pai...l-as chema acasa la mine sa bem ceva! si voila! raspunsul la intrebarea ta : o sa-i imbatam ca sigur n-au pus alcool in viata lor pe limba! sigur vom castiga si vom salva planeta si omenirea in cazul unei invazii ET!

Răspuns utilizator avertizat
29 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

LOL WUT?!

Descrie-mi ce intelegi prin minunata sintagma tehnici neconventionale de razboi, mai intai.Viata extraterestra exista,da' ghici ce? Oamenii din vechime ii credeau zei.E si mentionata in niste carti subsidiare ale Vedelor o batalie intre Krishna si un fel de rege tiranic, al carui nume nu il tin minte, in orasul Dwarka - de curand, se spune, descoperit scufundat - in care cei doi aveau fiecare vreo 10 vimane, un fel de farfurii zburatoare, sau daca vrei explicatia exacta din Vede, care ceresti.

Extraterestrii n-ar avea interese sa ne elimine, pentru ca am putea fi foarte bine sclavi.Si nu ne-ar ataca niciodata, aproape sigur, pentru ca nu prezentam aproape niciun interes.Inteligenti nevoie mare nu suntem, iar resursele noastre ar palea in fata capacitatilor unor forme de viata extraterestra evoluate. Daca pana si noua ne-a dat prin cap e apa pe pe Titan si corpul ceresc poate fi cumva folosit ca o uriasa statie de colectare, putem fi siguri ca niste forme inteligente sunt cu mult mai inteligente de-atat.Si,mai presus de toate,nu suntem o amenintare. Abia am iesit din sistemul nostru solar, cu Voyager II, iar oamenii abia au ajuns pe Luna, si nici de asta nu poti fi sigur.

Cand ai zis de extraterestri din interior, am tras apa.Ma,tu crezi in teoria Pamantului Gol? Hilar de-a dreptul! Daca planeta n-ar fi "plina", n-ar mai putea exista viata.Si nu, Hitler nu s-a ascuns in interiorul Pamantului si nici extraterestri nu-s acolo, doar magma, apoi nucleu. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Th3Unknown explică (pentru Dumnezău):

"dumneata" spui ca fiind o civilizatie foarte avansata,nu mai au de ce sa poarte razboaie, eu declar GRESITA aceasta afirmatie-pai da raul dispare? piratii de pe pamant mergeau cu plutele pe vremea cuceririlor si cand razboaiele erau un mod de a trai iar acum cand e pace, si lumea e civilizata, piratii au disparut?-nu, piratii inca sunt dar acum merg cu barci cu motor.Nu de intraterestrii din Pamant nu prea cred dar daca sunt asa avansati in tehnologie nu era imposibil sa isi faca un popas demult in Pamant, dar eu raman cu varianta popasului pe partea intunecata a lunii (=intunecata deoarece nu se vede NICIODATA de pe Pamant nu sunt sigur din ce cauza si nu vreau sa spun prostii, eventual satelitii transmisi in spatiu au capturat filme sau fotografii cu partea intunecata.

| Th3Unknown explică (pentru Dumnezău):

Teoria Pamantului Gol... a cere parerea altora nu inseamna ca si sustii ceea ce ai intrebat. Daca eu te intreb daca ai omorat pe cineva inseamna ca si eu am omorat pe cineva sau ce? esti prea suspicios, ce zodie esti? scorpion?

| Th3Unknown explică (pentru Dumnezău):

Fiecare are opinia lui pana atunci mai vedem

| WR104 a răspuns:

Daca extraterestrii ajung la noi mai repede decat noi la ei atunci suntem clar in dezavantaj din punct de vedere tehnologic si tot ce mai vrei tu, in conditiile astea nu avem sanse de supravietuire in caz ca vor sa ne distruga.
Succes!

| SaveTheNature a răspuns:

NU exista extraterestri PUNCT!

| mihaelabr a răspuns:

Pe mine mai mult ma inspaimanta ideea ca suntem singuri in Universul asta decat cea a unor vecini.
Vad ca toata lumea inclina spre a crede ca orice ar fi acolo e mai avansat decat noi, dar nu avem de unde sti.Cel putin noi, lumea de rand.Sunt sigura ca guvernul ascunde foarte multe lucruri care noua ni s-ar parea ciudate, s-au ne-ar indigna, revolta.Tin minte ca vazusem un documentar cand eram mai mica care m-a pus pe ganduri la vremea aia ( aveam vreo 9-10 ani ) si in care un nene cercetator spunea ca o mare parte din arme/tehnologie de fapt sunt descoperite cu vreo 20 de ani inainte de a fi aratate publicului, ca ni le arata/dau cu țârâita ceea ce mi s-a parut anormal.

Răspuns utilizator avertizat
| Th3Unknown explică:

Era un documentar pe discovery science in care spunea ca avem sanse impotriva unui razboi cu extraterestrii, utilizand tehnicile neconventionale, daca stiti care sunt acelea.cred ca o sansa mai e sa ascultam opera la maxim ca in filmul acela laughing).

| thebeggar a răspuns:

Daca sunt milioane de sanse de a exista planete cu conditii prielnice vietii (viata asa cum o stim noi, poate nu si ei ), de ce ar alege tocmai Pamantul? Noi nu suntem buricul universului, duntem doar buricul pamantului.

| DigitalRammstein a răspuns (pentru thebeggar):

Da cum e Bercea Mondial laughing rolling on the floor el e buricul Extraterestrilor
si a planetei Pleiade

| thebeggar a răspuns (pentru DigitalRammstein):

Omule, esti un Geniu, al "Pustiului". Ce n-as da sa pot trai in lumea ta normala, in care tu esti Alfa dar si Omega. Respect!

| DigitalRammstein a răspuns (pentru thebeggar):

La fel respect ai auzit de Conspiratia Gripei Porcine de porci laughing rolling on the floor ei doresc sa reduca populatia in vaccinare prin vaccinuri creed o Reactie-Problema Pandemica cu Vaccinuri si cu chestii si cu toate harababurile lor care sunt create in Laboratoare stiintifice sa spunem asa

| Th3Unknown explică (pentru DigitalRammstein):

Tu crezi ca pleiadeeni sunt fratii nostri (prin Daci)? si te intreb altceva acum, eu am impresia ca peste cativa ani ni se va dezvalui adevarul, sau se dau de gol sau il aflam singuri si mai cred ca ceva o sa se intample nu stiu, ceva important pentru istoria umanitatii (aici includ toate lucrurile de bine posibile dar si cele rele, toate legate de oameni si "musafirii" lor poftiti sau nepoftiti). noroc!

| TheUnForgiveN a răspuns:

Nu cred ca extraterestrii ne-ar ataca asa fara motiv.Cine stie, poate ei nu considera Pamantul un loc bun de colonizat. Poate nu suporta oxigenul.Sunt multi factori. Daca ne-ar ataca n-am avea decat sa facem pace sau sa murim.E clar ca au o tehnologie superioara.Astept religiosii sa vina si sa zica ca esti diavolu' pentru ca crezi in extraterestrii laughing.In interiorul Pamantului nu sunt extraterestrii.Am citit si eu niste articole despre reptilieni care ar putea locui acolo dar mi se pare o prostie.

Răspuns utilizator avertizat
| DigitalRammstein a răspuns:

Adica te referi la Planeta Pleiade sigur exista Extraterestri si nu sunt posedat de diavol sau cum spun crestinii cum era miracolul de la fatima mai iti aminesti miracolul de la fatima de au vazut nava acea ETI si a venit o extraterestra din aia de era paralizat un om saracu de el si a facut o minune
si la vindecat pe saracu om si ei credeau ca sunt sfintii lui Zeii Sarpe
Reptilieni Annunaki sunt Extraterestri care au modificat acum 50000 de ani ADN-ul uman si apoi 30000 de ani
care ai puteau controla mental rasa Ariana si Rasa Umana si o fac si acum daca nu te uiti in jurul tau si privesti daca nu privesti inseamna ca esti orb ca toti ceilalti sa nu te superi ca nu te jignesc nu judec pe nimeni

| Th3Unknown explică (pentru DigitalRammstein):

De ce ma acuzi dinainte ca "sunt orb" cand eu cred cu tarie mai ales dupa ce am vazut pe pielea mea la mai putin de 100 m o naveta.eu sunt sigur ca noi "ne-am uitat trecutul" deoarece civilizatia noastra exista de foarte mult timp.si cred ca guvernele ascund o gramada de lucruri atat tehnologie cat si cultura (cultura cuprinde totul de la arta la istorie si chiar si tehnologie). stiu ca nu vrei sa jignesti si de fapt te-ai adresat celor care vad la fel ca si caii doar inainte ( daca intelegi la ce m-am referit)

Răspuns utilizator avertizat
| Th3Unknown explică (pentru lolosaurus):

Mda...nu pot sa nu rad, lol "NINO NINO NINO" laughing)))))))

Răspuns utilizator avertizat
| Steven100 a răspuns:

Daca sunt in interiorul Pamantului atunci nu mai sunt extraterestri, ci intraterestri... big grin