| anonim_4396 a întrebat:

Teoria Big Bang si evolutionista este arbitrara?

ARBITRÁR, -Ă, (1, 2) arbitrari, -e, adj., (3) arbitraruri, s. n. 1. Adj. Care pornește dintr-o hotărâre luată după propria apreciere, abuziv. 2. Adj. Care este făcut, ales etc. la întâmplare.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o teorie arbitrara pentru ca porneste dintr-o hotarare luata dupa propria apreciere a omului si in mod abuziv fara sa consulte biblia cu atentie. Teoria Big Bang este aleasa la intamplare pentru ca se bazeaza pe INTAMPLARE.

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru anonim_4396):

Facepalm.

| anonim_4396 explică (pentru KronstadtResurrection):

"Facepalm" = exprimare abuziva si arbitrara.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor
Mai degrabă aș avea mai multă încredere în câinele din curte decât în biblie. Despre câine știu măcar că nu poate minți.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Treaba ta. Momentan nu mai avem ce discuta. As mai avea de unde sa-ti prezint mii de argumente si explicatii. Esti liber sa aberezi in continuare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu când îți spun ceva îți spun pe baza faptelor concrete, mai puțin sau mai mult evidente. În schimb, mai tot fundamentul tău se bazează pe ideologia himerică a bibliei. Care din noi aberează?