| Steregoi a întrebat:

Teoria evolutionista este ca un drog pentru sedarea populatiei. Ce credeti?

5 răspunsuri:
| Theo94 a răspuns:

Religia este.

| chuckmanson a răspuns:

Vezi că ai scris greșit! Trebuia să scrii teoria „creaționistă"! Dar ai dreptate, creaționismul e o prostie inventată de conducătorii din antichitate pentru a ține populația proastă și ușor de manipulat!

| Steregoi explică (pentru chuckmanson):

Ateismul e de când e lumea. Eva a devenit atee împreună cu Adam.

| UnderPressure a răspuns:

Nici nu ma intereseaza daca e drog sau nu, eu tocmai ma intrebam de ce trebuie SA CREZI intr-o teorie?
A luat-o TPU razna, de s-a umplut rubrica asta de "credeti, nu credeti in teoria evolutiei?"?
Adica despre credinta e vorba intr-o teorie, sau cum? laughing
Credem in teoria papucului cu toc!
Sa ne rugam.
Ce oameni au ajuns sa intrebe si pe aici.

| Steregoi explică (pentru UnderPressure):

Drogare pentru recunoașterea si acceptarea stăpânirii si conducerii unor oamenii care se cred superiori altor oameni.