| DeadOrAlive94 a întrebat:

TPU voi mai credeti ca va veni Sfarsitul Lumii sau vreo invazie extraterestra pe 21 Decembrie 2012 Argumentati Funda happy

16 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Da cred funda.

| Millanteria a răspuns:

Bună!
Nu cred în aşa ceva. După ăştia, sfârşitul lumii ar trebui să vină în fiecare zi, nu? Mie mi se pare o tâmpenie chestia asta. Sfârşitul lumii va veni cand va decide Dumnezeu, şi PUNCT
O zi frumoasă!

| akta a răspuns:

Pe 12-12-2121

| akta a răspuns:

Sau pe 21-12-2112

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Din punctul meu de vedere as favoriza un raspuns negativ. Poate ca as fi crezut aceasta minciuna daca nu as fi trait din 1996 incoace.In anul 1996, toti europenii si restul crestinilor si al musulmanilor au fost ingroziti de acest an, cu privire la cifrele care il formeaza in care s-a numarat si cifra "6" de care se crede ca necuratul a pus stapanire pe ea.Toti au crezut ca sfarsitul lumii va veni,multe vrajitoare,experti in fenomene de-astea au declarat ca sfarsitul se apropie,"Appocalipsa", dar."Surpriza omenirea inca mai exista", in 2001. o asta alarma falsa, la fel si in 2006.si cred ca stim cu totii minciuna din 2008 in care am fost anuntati cu o zii inainte ca vom muri, uite ca am ajuns si in 2011 chiar am trecut de preanefericitul periol al timpului "11.11.2011" la ora 11:11. Sfarsitul lumii in 2012 este redat de calendarul maias care spune ca potopul va veni! Dar! In fine...Dar cel mai ingrozitor lucru de care omenirea s-a ingrozit cu adevarat peste care a trecut nevatamata a fost anul 1666! Cel mai groaznic an; 666=Nero(necuratul), atunci a fost o frica! Dar uite-ne. nevatamati! In concluzie nu cred ca Sfarsitul lumii sau Apocalipsa va veni in 2012, parerea mea. Sper ca m-ai inteles si ca te-am facut sa intelegi ca nu noi decidem.

| Garnet a răspuns:

Nu,pentru ca trebuia sa mai vina de cateva ori si inca suntem aici...desi poate ar fi mai bine sa nu mai fim

| AIRIUS a răspuns:

Asta da intrebare buna!
evidenta k eu personal nu cred in asa ceva, mai ales ca treaba asta care se anunta si pe la tv, apoi marele pastor a venit cu argumente de 2 bani, cum ca ar fi gresit data!
hai sa fim realisti asta numai cel de sus stie!
recunosc ca m am temut un pic cand astia de la tv ne tot spunea de marele pastor care prevestea k sf lumii va fi pe data de 21.05. 2011 si at mi am zis chiar mor de ziua mea de nume?
ha ha ha

| Lysergide a răspuns:

Parerea mea e ca prostia unor oameni intrece orice imaginatie.

| DiamondShine a răspuns:

Trebuia sa murim si pe 11.11. 1111, si in anul 2000, si cand erau 6 de 6 in data, si pe 11.11. 2011, si acum mai nou se zice ca murim in 2012, LOL...numai aberatii.Nu stie nimeni cand o sa murim si daca o sa se intample ceva cu noi.Numai Dumnezeu stie, Nu v-ati dat seama pana acum?

| adikiller1 a răspuns:

Nu pentru ca doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii. Daca era sa ne luam dupa spusele muritorilor eram morti cu totii de mult

| AnaMARIA12344 a răspuns:

NU!
In biblie este scris "nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii", iar eu cred orice se scrie in biblie :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu stii ce va fi maine si deja te gandesti la 2012?

| OrdinaryGirld a răspuns:

Nu credlaughing, asa au spus ca murim si pe 11 si n-am murit

| Cosmin4Fan a răspuns:

Nu, nu va veni! Deoarece a zis la T.V ca se amana pana in 2098 cica.

| mrBoGDaN a răspuns:

Te plictisesti rau

| Fetitza1 a răspuns:

Are dreptate adikiller1, daca ne luam dupa spusele muritorilor eram morti de mult. In bibilie scria ca sfarsitul lumii va fi foarte grav, nu cum au inventat acesti oameni, dar nu stiu in biblie sau nu mai stiu unde, intr-o carte unde a scris un parinte a zis ca sfarsitul lumii va fi cand toti se vor omora cu pumni si cu picioare, toata lumea ba turba, se vor bate, chiar si copiii pe parinti, dar nu cred ca copiii isi urasc chiar asa de mult parintii.
2012 mai este si la televizor a aratat ca in 2011 ora 11 11 minute si 11 secunde se va face catastrofa doamne fereste si nu s-a intamplat nimic, astia vor doar sa pacaleasca lumea, ce-i cu ei? si a mai zis ca daca nu se va petrece in 2012 12.12 ora 12 si 12 minute se va petrece in anul 2013 13.13 ora 13 13 minute si 13 secunde...Nu cred!