| AvalohAlyn a întrebat:

Trăim într-o societate prea consumerista.Nu vi se pare? Toți suntem consumeristi in zilele de azi.E de bine sau de rau? Eu zic că nu este prea bine.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Putem spune materialista. Da, asa este. Pentru oameni in ziua de astazi sunt mai importante obiectele decat propria persoana. Aici ma refer la majoritatea, deci nu la toti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nici de rau nu-i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu zic că de bine nu are cum să fie când aproape toți oamenii își doresc să aibă cât mai multe lucruri, cum apare un nou articol vestimentar majoritatea îl cumpără că "așa e la modă". Ei se dau mari în fața celorlalți cu tot ce au, și uită că fericirea nu are cum să stea în niște obiecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tine de alegere. Lucrurile se pot schimba.