| anonim_4396 a întrebat:

Tu cum te comporti cu cineva care-ti place?

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frumos,civilizat

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

In ce consta asta? ma refer daca ar trebui sa incepi o conversatie cu persoana de care iti place sau doar let it be si sa astepti sa treaca sentimentul

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde man, ce isi place, daca isi place cum gandeste, vorbesc cu ea/el, daca ma atrage doar fizic si atat, nu vad ce sa vorbesc cu ea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Daca nu vorbesc cu ea nici nu am de unde sa stiu cum gandeste (poate te referi la comportament sau ce ), daca ma atrage fizic + comportament sunt motive in + ca sa vb dar hmmm despre ce oare

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu incerci nu stii nimic, nici daca te place fata

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Hmmm sa zicem ca sunt in aceeasi situatie cu ea (sa zicem crying( atunci ea de ce nu ar "incerca"? oare asta tine de gen "ca vai dmne trebuie sa faca baiatul primul pas ca daca il faci tu inseamna ca esti piti"?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Scrie povestea toata

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai, m-am indragostit nebuneste de o fata ( cred ca asta e, nu mai pot nega), prima data am vazut-o in sala de cursuri faza e ca sta in fata mea (adica nu chiar in fata adica da in fata ca rand dar in laterala, in fine) si uneori se mai intoarce sa se uite in sala, si uneori se uita la mine, si eu la ea pret de cateva secunde dupa care se intoarce. si s-a intamplat asta de cateva ori si parea foarte senina cand ochii nostri se intalneau. acum na poate doar imi pare mie, poate nu s-a uitat direct la mine / in ochii mei ( distanta dintre noi fiind de vreo 5 m, nu stiu) poate doar se uita prin sala si nu si-a dat seama ca ma uitam la ea sau ca eram si eu pe acolo, cand ne vedem in campus sau pe hol se uita la mine si eu, dar uneori doar trag cu coada ochisorului si stiu ca se uita. nu arata bine, adica arata, dar nu bunoaca, ci draguta si pare calumea si se comporta prietenos cu cei din jur si e de gasca ( din cate am observat).
De obicei cand ma indragostesc sau ceva, nu devin atat de stangaci si chestii (de obicei vorbesc cu fete, sunt deschis, sociabil, vorbesc cu oricine) dar acum nu stiu parca ma pierd si nu stiu ce sa fac, nu stiu daca doar imi pare sau daca chiar asa e.
Mi-a luat ceva sa imi gasesc cuvintele dar simt ca am luat-o razna rau

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E iubirea man, unde sta fata?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cum adica "unde sta fata"?
in inima si mintea mea de acum

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sta in apropiere de tine?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Aa am uitat sa spun ca uneori vine langa mine sau in apropierea mea si se comporta degajat cu prietenii ei cand sunt in preajma dar asta doar cand eu ma duc acolo
nu, nu sta aproape de mine...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate e timida fata, nu ai Facebook ei?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am avut dar nu mai vreau sa am

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu vorbesti cu ea?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

(ok deci asta e o chestie pe care nu ma asteptam sa o spun vreodata) cum adica sa vorbesc cu ea? in real life? despre ce? de unde sa stiu despre ce? nici macar nu stiu daca semnele alea chiar sunt semne sau sunt din cauza ca ma gandesc prea mult + avalansa de emoti...in plus ea de ce nu face asta? daca semnele alea chiar sunt ceva de ce nu ar incerca, chiar nu stiu si simt ca sunt foarte bleg in legatura cu ea

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata in fata man, daca tu nu vorbesti cu ea, va vorbi altul, eu isi vorbesc din experienta, e o concurenta intre noi pentru ele, daca tu nu faci nimic se va intampla intre ea si altul

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Intr-adevar dar de unde stiu ca acum nu are pe nimeni? ca nu vorbeste cu altul?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect,nu stim asta, dar daca nu incerci nimic nu o stii nimic

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ok o sa vorbesc cu ea in rl(sau o sa incerc ) dar atunci de ce m-ai intrebat de Facebook-ul ei?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa vorbesti tu cu ea ca real la ce emoti ai slabe sanse

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

crying si atunci ce fac? las sa-mi treaca?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu man, incerci, numai te plange

| Frank51 a răspuns:

Te comporti frumos, si incerci sa para ca nu mori dupa ea, nu e asa greu.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Da, stiu laughing) dar ma refer daca nu am vorbit pana acum cu ea, ar trebui s-o fac avand in vedere ceea ce simt? sau nu?

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule e treaba ta ce faci. Daca crezi ca ai sanse vorbeste cu ea, ce mare lucru. Daca sti deja ca nu ai sanse nu are rost, treci la urmatoarea.

| mentholinks a răspuns:

Eu ma comport ciudat. N-am cu ce sa te ajut dar daca vrei un sfat du-te intr-o zi la ea si cere-i un pix, o foaie, macar sa-ti auda vocea si sa devina constienta de existenta ta pe lume iar mai apoi vezi tu.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Eu ma comport "ciudat" doar dupa ce ajung sa "cunosc" cu cine vorbesc, ma dezlantui happy
maine fac faza cu pixulhee hee)

| Plato a răspuns:

Poate ca e prea tarziu, dar am observat influenta negativa pe care ai primit-o de la Ray. Iti sugerez sa nu te increzi in ce ti-a zis el, nu asa se obtine implinirea.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Ai vrea sa imi dai sfaturi sau ceva in legatura cu asta?

| Plato a răspuns:

Pai cred ca de asta sunt pe aici, sa ajut unde pot. Daca vrei sa fii ajutat, bineinteles.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Pai doresc sa fiu ajutat (in cazul in care nu era evident)

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca ar trebui sa-ti cauti sufletul pereche, nu orice fata de pe strada cum ti-a sugerat ray. O sa imi dezvolt ideea, dar maine. Totusi, daca ti se pare penibila faza cu "jumatatea", spune-mi de pe acum sa nu iti scriu degeaba.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Nu, nu-i penibil si mi-ar placea niste sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aia ajunge sa te creada un fãtãlãu, intrã intr-o discutie random despre ce Face in acel moment. Nimeni de aici Nu te poate ajuta cu ceva.

| elcosmin a răspuns:

De care-ti place*

| anonim_4396 explică (pentru elcosmin):

Maichia laughing

| Behappy11 a răspuns:

Cum simți tu că trebuie să o faci.