| Seran56 a întrebat:

Un argument ce susține teoria evolutionista... vă rog...

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Relatiile barbat-femeie:
- la inceput sunt "pisicuta mea", "iepurasul meu", etc.
- la sfarsit se transforma in "scroafa ordinara", "porcule"... laughing

| RAY a răspuns:

Comportamentul uman indica categoric faptul ca omul este o primata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Degetul tau mare de la mana

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te duci la grădina zoo. Dacă au cimpanzei, te întâlnești cu vărul tău, că aveți ADN-ul la fel, doar 1% diferă.

| doctorandus a răspuns:

In primul rand teoria evolutiei nu a negat niciodata faptul ca Dumnezeu a creat lumea si viata. Teoria evolutiei pur si simplu nu se ocupa cu zeii si nu face niciun fel de afirmatii despre ei. Uite ce zice Popper: ca sa acceptam o teorie trebuie s-o testam, adica sa incercam sa dovedim ca face predictii false. Daca rezista la un test: slabuta. Daca rezista la zece teste: oleaca mai tare. Daca rezista la o suta de teste: si mai tare. Daca rezista la o mie de teste: solida. Daca rezista la zece mii de teste: acceptata pe larg. Pe aceasta baza se accepta sau resping teorii stiintifice si nu pe demonstratii matematice netestate empiric. Si sezi bland, nici in fizica nucleara nu e altfel, deci se poarta si la case mai mari.

| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu exista, iar acesta este adevarul.

| Frank51 a răspuns:

Faptul că ai putut sa pui această întrebare.

| Bizon95 a răspuns:

Eu cred in Ancient Aliens, adica au venit extraterestrii si au facut om din maimuta tongue

| Nilsson a răspuns:

Nu te ruga de oameni să primești răspunsuri, Dumnezeu e răspunsul la toate întrebările. happy

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Deci nu trebuie sa gandim