| sdfsfsdfsdfsdf a întrebat:

Un biciclist transferseaza 43 km in o ora si 30 de minute. Care este viteza medie cu care a mers?

Răspuns Câştigător
| CristinaBabu11321 a răspuns:

28,67 Km/ora

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se considera ca este interzis sa se faca teme pe aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru Salontanul):

N am mai pus dar eu sunt biciclistu laughing
Am dat talpa 43 km, eram curios daca am mers cu 25 km media sau mai mult 27 28
Ms inca o data

| Zuzu1991 a răspuns:

In ce directie?
poate urca si coboara deci are viteza medie si in sus si jos? tongue

| sierra1 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Intrebă-l dacă a luat pauze și cât timp

| Zuzu1991 a răspuns (pentru sierra1):

Dap big grin

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru Zuzu1991):

Teren drept ca orientarea mea sexuala direct straight. Nu s eu d ala nunu no homo.

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru sierra1):

Am luat cateva scurte sa beau apa. Eu am fost biciclistu.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Deci nu faci pauza de baut apa dupa atata "pedalat straight" prin soare?
si bicicleta aia zboara, nu merge pe drumurile publice care NU sunt in linie perfect dreapta?

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru Zuzu1991):

N am inteles ce vr sa intrebi/ spui

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru Zuzu1991):

Era innorat

| intrebcenustiu a răspuns:

Poate transverseaza

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru intrebcenustiu):

Bag picioru acum am vzt. V am vrut da am apasat f e fix lanaga v am crezut ca am apasat bine

| darrio2007 a răspuns (pentru intrebcenustiu):

Poate traversează, inteligență!

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru darrio2007):

Oare?