| RAY a întrebat:

Un copil sălbatic, crescut in jungla vine in lumea moderna ce standarde va avea el?

ma refer in alegerea unui partener/a

Răspuns Câştigător
| UnderPressure a răspuns:

Lasa ca nici intrebarea nu e tocmai fericita, laughing
Poate vrei sa intrebi ce criterii de alegere a partenerei va avea.
Raspunsul e ca le va avea pe cele instinctuale, sa aleaga o femeie apta de reproducere, cu sani generosi, coapse solide, lata in solduri, si asa mai departe.
Nu ai vazut niciodata o statuie a Fertilitatii, cum vad primitivii femeia perfecta?
Sunt in toata lumea, de cand e lumea.

18 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce fel de persoana e.
Indiferent in ce mediu a trait, preferintele vin natural.
Cel mai usor i-ar fi genului care se lasa usor indrumat de o femeie. Ea va fi atrasa de fizicul natural si probabil antrenat in toate conditiile (in filme au patratele epilate), iar el va invata cum sa se comporte in civilizatie, de la ea.
Dar daca e genul care nu asculta nici un sfat/parere, nu imi imaginez ce partenera ar putea avea. Poate doar o limitata intelectual, care s-ar tine dupa el pentru ca se simte in siguranta fizic (ca prostul arata de parca stie bataie), si ar cobori la nivelul unui paralel cu civilizatia, in caz ca avea un nivel de civilizatie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In Romania sunt destule panarame ca doar suntem un popor de c***e si prosti tradatori cu siguranta isi va gasi o tarfa cu care sa se ia sa fi sigur.

| Mclaren12 a răspuns:

Ideal si normal ar fi sa-si caute unul de-al lui, din tinururile lui.

| RAY explică (pentru Mclaren12):

Raspuns stupid

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Pai atunci defineste ce inseamna un "copil salbatic" si de unde ar trebui sa provina el

| Tobias78 a răspuns (pentru Mclaren12):

Era vorba de Mowgli! Nu v-aţi prins! happy
Mowgli la New York!

| Mclaren12 a răspuns (pentru Tobias78):

Aa am inteles acum laughing
Am crezut ca pune o intrebare legata de oameni reali.

| Tobias78 a răspuns (pentru Mclaren12):

Greu te mai prinzi! happy Nu ştiu ce-i cu tine?! happy

| Mclaren12 a răspuns (pentru Tobias78):

Revelionu' sa fie de vina

| Tobias78 a răspuns (pentru Mclaren12):

Ai dreptate! happy Un An Nou cu bucurii şi multă sănătate! La mulţi ani!

| Mclaren12 a răspuns (pentru Tobias78):

La mulți ani și ție și multă sănătate happy

| RAY explică (pentru UnderPressure):

Nu am vazut, imi poti da un link ceva, era ora 3 cand am pus intrebarea, adormit

| RAY explică (pentru Mclaren12):

JA, ok, deci, user Mclaren12 ma refeream la vechea mea intrebare, ceea ce consideram a fi frumos e genetic sau cultural

| UnderPressure a răspuns (pentru RAY):

Lasa ca nici intrebarea nu e tocmai fericita, laughing
Poate vrei sa intrebi ce criterii de alegere a partenerei va avea.
Raspunsul e ca le va avea pe cele instinctuale, sa aleaga o femeie apta de reproducere, cu sani generosi, coapse solide, lata in solduri, si asa mai departe.
Nu ai vazut niciodata o statuie a Fertilitatii, cum vad primitivii femeia perfecta?
Sunt in toata lumea, de cand e lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Depinde de felul in care a fost crescut! Cum a invatat, ce a invatat, cine l-a invatat.
Daca a fost crescut in jungla de oameni, va alege o femeie/fata. Daca a fost crescut in jungla singur sau de animale se va baza pur pe instinct si orice ii satisface nevoia este bun(ai vazut, presupun, videoclipuri cu animale care se satisfac singure pentru ca nu au un partener sau daca au, nu conteaza care e atat timp cat este de aceeasi specie(iar uneori nici asta nu conteaza)).
Te poti duce la gradini zoologice si pune intrebari despre asa ceva, daca nu iti va fi rusine, si iti poti face o idee despre ce iti vor spune ingrijitorii ca au vazut, sau poti urmari documentare, pana si videoclipurile amuzante pot fi de folos in cazul asta.
Succes!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cum sa fie omule crescut in jungla de oameni

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

N-ai mai vazut triburi in jungla la tv sau pe net? laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ba da, dar nu pe subiectul asta

| Henrypericolpublic a răspuns:

Nu s-ar integra deci s-ar putea sa nu aibă prietena. E greu sa schimbi un om după ce el s-a obișnuit cu ceva.