| LoveForShania a întrebat:

Unde este cel mai frig pe Pamant? In Antarctica sau la Polul Nord? Eu cred ca in Antarctica.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In Antarctica

| hândel a răspuns:

Ai dreptate. Antarctica este cel mai rece loc de pe planeta, cu temperatura oficial inregistrata de: −89.2 °C.

| hândel a răspuns:

@ kyky aia este cea mai scazuta temperatura inregistrata prin extrapolare intr-o zona populata.

| sese a răspuns:

Antarctica -89 C

| Kyky a răspuns:

Cel mai frig e in orasul Oymyakon din Rusia [-71, 2 grade C]
[Sursa: http://www.didactic.ro/files/19/0puncteleextremealep_m_ntului.ppt ] :)

| Kyky a răspuns:

That's good to know.winking

| claudya a răspuns:

De ce nu te intereseaza unde e cel mai cald?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La polul nord la statia Vostok :
-89, 2 grade Celsius

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sorry, Antarctica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antarctica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia= -97 grade