| anonim_4396 a întrebat:

Ura sau Frica? Care iţi aduce mai multă putere(Ăştia care vreţi să spuneţi iubire, nu vă mai obosiţi...)

41 răspunsuri:
| WhiteAndProud14 a răspuns:

Prea usor...
Ura cu siguranta nu te face mai puternic, ci te face sa te desprinzi de ceea ce e frumos, iubirea.
Iar ura este un sentiment prea nobil pentru a fi risipit pe un oarecare, nu o face fara rost.
Cu siguranta frica te face putin mai puternic, tu iti supraestimezi adversarul... sau ii cunosti puterea, iar asta te face sa te atrenezi sa castigi putere, ambitie, chestii... imi e scarba se explic. straight face

| Goguryeo a răspuns:

Frica indusă de tine altora îți dă cea mai multă putere, orice om care are frică de cineva îl tratează cu respect și își măsoară vorbele în conversațiile purtate cu acea persoană.

| Paulla a răspuns (pentru Goguryeo):

Cum i-am spus şi lui GenOm, pentru ca altora să le fie frică de tine e necesar să ai deja ceva ce te face periculos în ochii lor. Frica în sine nu e o putere, ci rezultatul uneia. E un bonus.
Valabil şi pentru restul care au răspuns cu 'frica indusă altora'.

| Dyannax a răspuns:

Prietenia