| mastadont a întrebat:

V-ar plăcea ca trupul vostru să fie transformat în îngrășământ pentru plante după ce muriți? Ați mânca alimente cum ar fi legume, fructe, crescute cu un asemenea îngrășământ? Mie mi se pare o idee interesantă.
https://www.vice.com/......ngrasamant

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. Se numește promeție. Ajungi îngrășământ pentru pomi.

| T0T a răspuns:

Nu prea mă mai interesează ce se întâmplă cu trupul meu după ce mor.

| halogen001 a răspuns:

În mod natural insecte, păsări, șobolani și viermi se transformă în îngrășământ și după aceea consumăm alimentele respective fără nici o problemă. Materia circulă în natură și ia diferite forme, deci inevitabil lucrul ăsta se întâmplă tot timpul cu toate viețuitoarele, dar trebuie avut în vedere și evitat riscul transmiterii unor agenți patogeni. Ideea e bună. Vrem, nu vrem, toți ajungem îngrășământ happy

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,in mod hotarit nu, chiar daca nu ar mai exista cimitire si morminte si daca ar fi sa fie ars trupul meu as prefera sa fie ingrasamintul unui pom frumos dar nu fructifer.Si nu, nu as minca.

| Together a răspuns:

Nu vad ce diferenta ar face, planta tot isi ia ce ii trebuie ca sa creasca, indiferent de unde vine ingrasamantul. N-o sa aiba alt gust, dar probabil va fi mai scumpa.

| Cynthia20 a răspuns:

Da, e o idee foarte bună să te coste înmormântarea de la 6 - 7000 de lei cat este acum, 30.000.
La preț nu s-a gândit nimeni? laughing