| anonim_4396 a întrebat:

V-ati imaginat vreodata cum ar arata viața după moarte?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Însuşi înţelesul termenului "moarte" este cel de "sfârşit al vieţii". Nu are sens să spui despre ceva că se sfârşeşte dar în acelaşi timp continuă. Ori se sfârşeşte, ori continuă. Când cineva a spus "regele a murit; trăiască regele!" s-a referit la faptul că şi cel ce urma să ocupe tronul tot rege era. Deci nu că cel ce murise să mai trăiască.

| RAY a răspuns:

Sfarsitul existentei tale

| Jonas94 a răspuns:

Salut!
Nu ai cum să-ți imaginezi așa ceva, nimeni nu poate face asta.
Însă poți să cauți cazuri de oameni care au avut experimentat NDE (Near Death Experience).
Nu demult am văzut un documentar cu un marinar care a fost aruncat de valuri după nava pe care lucra, a încercat să înoate să iasă la suprafață, dar nu a putut, i-a intrat apă în plămâni apoi și-a pierdut cunoștința.
Spunea că a văzut o lumină strălucitoare, cu toate culorile, simțea că-l înconjoară o pace, iar locul acela îi era familiar, ca și cum plecase de acolo.
Își vedea corpul cu îl duceau valurile. Uitându-se la lumina aceea, a auzit o voce: Încă nu ți-a sosit timpul, și s-a întors în corpul lui. Valurile îi loviseră corpul de navă, provocând ieșirea apei din plămâni.
L-au cules colegii după nava respectivă, și i-au spus că a stat sub apă 19 minute, în condițiile în care sunt oameni care pot să-și țină respirația sub apă, maxim 6 minute.
Caută mărturii NDE, și o să te minunezi big grin

| iHateLuckyPersons a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva, pur si simplu cred ca dupa ce mori nu mai existi nici ca fantoma... ca nimic, esti pa, ca si cum ai fii intr-o coma eterna, sau ceva de genu. Oricum nu se stie cu exactitate ce e dupa moarte sau cum e sa nu mai existirolling on the floor

| Gomez_D_Mario_1992 a răspuns:

Nu trebuie să îți imaginezi! Ni se spune clar cum arată.