| AvalohAlyn a întrebat:

V-ați întrebat vreodată de ce v-ați născut? Și că era mai bine daca nu va nasteati? Ce ați făcut mai departe?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Este bine că m-am născut.

| Sonia822 a răspuns:

Gasesti multe raspunsuri la diversi filosofi happy Trebuie sa citesti niste carti happy Multe happy Pt a obtine o paleta larga de raspunsuri, pentru a putea ajunge la ideea placuta tie, si pentru a putea filozofa in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am întrebat asta de multe ori, dar cu ajutorul lui Dumnezeu am reușit să înțeleg că El m-a creat pentru un anume scop, chiar dacă nu îmi dădeam seama care este acesta. Fiecare om este chipul lui Dumnezeu și de aceea am fost creați: pentru a-L slăvi pe El. Îmi doresc să am o viață cât mai lungă că să îi pot bucura pe alții și ca să am timp să evoluez d.p.d.v. spiritual.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se înţelege foarte clar. Pentru ce ai fost tu creat? Pentru "a-L slăvi pe El" sau pentru "ca să îi poţi bucura pe alţii..."? Poate vrei să dai nişte lămuriri.