| AvalohAlyn a întrebat:

Va e frica de marele cutremur iminent ce se va produce in Romania(pentru ca e prea multa energie sub pamant si nu a mai fost unul mare de mult timp)? Plus că Ioan Istrate un mare vizionar, clarvazator român a spus că va veni unul de 7 -7, 5 in Romania și va fi devastator și va fi noaptea pe la 2-3 sau pe la 5 dimineata, o mare probabilitate o vede sa fie într-o sâmbătă spre duminică cutremurul sau de sarbatorile Paste si Crăciun, va spun toate astea din cartea lui pe care o am și am cumparat-o pe nume Romania și lumea în timp (trecut, prezent și viitor). Omul a prezis și cutremurul din 77 de l-au săltat comuniștii și luat la rost, nu auziseră ei de paranormal.
Credeți că va veni un cutremur mare in Romania? Faza e că peste tot și în multe țări se intampla sa fie cutremure mari(vezi Albania, Turcia și Cuba recent).Mie îmi este oarecum frica că vreau să mai trăiesc și nu prea m-am bucurat cat a trebuit de viata.
Și seismologii și clarvăzătorii se așteaptă la un seism mare in Romania, asta nu e de bine. Dumnezeu sper sa ne mai ocrotească și să amâne momentul cutremurului.
Voi ce părere aveți de subiect?

Uitați cartea, aceasta este.
https://m.targulcartii.ro/......004-303196

3 răspunsuri:
| Teffan a răspuns:

Sper ca va veni un cutremur planetar care sa darame toate blocurile, toti stalpii de curent si sa crape asfaltul, in asa fel incat sa nu mai existe vreo oportunitate a acestei lumi perverse tehnologizate si urbane sa se recupereze.

| TheWznd a răspuns (pentru Teffan):

Dup-aia nu mai poți sa scrii prostii pe TPU.

| mirelanelutaiancu a răspuns:

Nare.nimic daca murim toti.macar sa mor impreuna cu rockerul meu frumos. :* pup dulce. funda? sper ca am ajutat.