| Alexia20 a întrebat:

Vi s-a intamplat sa fiti in starea se sleep paralysis? Cum ati reactionat?

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

De doua ori.A doua oara, dupa ce m-am trezit, vreo 3 secunde am fost confuz, intrebandu-ma daca sunt mort.Am dat-o din vis in paralizie cred sau ceva de genu' asta.

| Doub a răspuns:

Da, cred că de 3 ori.
Pur şi simplu m-am trezit, era întuneric şi nu puteam să mă mişc. Credeam că visez şi am încercat să mă concentrez să-mi mişc mâna dreaptă. Nu am putut, aşa că am închis la loc ochii, m-am rugat şi m-a luat somnul.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, de multe ori.La inceput eram foarte speriata, nu stiam ce se intampla cu mine. Imi batea inima foarte tare, eram agitata, voiam sa ma misc si nu puteam. Apoi am cautat pe net si m-am obisnuit in timp. Cand mi se intampla nu mai ma agit, respir lent si ma linistesc asteptand pana cand ma trezesc.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cand nu stiam despre ce este vorba eram destul de speriat.
Cand am realizat ca de fapt eram la hotarul dintre doua lumi am inceput sa profit de situatie.
Am senzatia ca asa-zisa stiinta ne ascunde multe informatii.
Stiu ca exista interese si cercetari in acest domeniu de zeci de ani.
Stiintific nu s-a putut dovedi deoarece subiectul a reusit doar de 8 ori din 10 incercari sa citeasca un mesaj ascuns intr-o camera incuiata.
Stiinta vrea 10 din 10 in orice conditii, cald, frig, stres, observatori galagiosi si idioti etc.

| drutzix a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata, dar eu nici cosmaruri nu am.

| OmniSpirit a răspuns:

Calm si fara frica!