| AvalohAlyn a întrebat:

Viata este grea dar si FRUMOASA.Ce o face grea dar mai ales ce o face frumoasa?

14 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

In cele mai multe cazuri, pesimismul face ca si viata sa nu-si mai aiba rostul, desi ar trebui sa fim fericiti, deoarece o viata avem si este posibil ca si azi sa fim iar maine sa nu mai fim, sfatul meu ar fi sa va bucurati de viata cat mai aveti timp!

| beautifulkiss a răspuns:

Buna,sunt foarte multi factori care contribuie la schimbarea vietii si la felul in care este ea.Lucrurile care ne fac viata grea sunt si lipsa banilor,a afectiunii,a iubirii(e o diferenta intre iubire si afectiune), a certurilor in familie sau cu alte persoane importante din viata noastra si lisa poate continua cu desavarsire.Dar ce ne face viata grea este modul in care noi percepem si reactionam la aceste lucruri neplacute. Felul in care le privim si le tratam, felul in care le lasam sa ne faca viata grea si trista.Dar daca ai o atitudine pozitiva in privinta asta si te vei gandi ca viata e frumoasa si vei vedea ceea ce ai si vei vedea ca sunt atatea lucruri pentru care merita sa fii fericit, atunci viata este frumoasa, ti-o faci frumoasahappy
Numai bine

| zurick a răspuns:

Salut! Poate ca suna rau dar cred ca greutatile o fac frumoasa pentru ca dupa ce am trecut peste obstacole suntem mult mai fericiti decat ceilalti.Pa!

| M25M a răspuns:

Noi avem capacitatea bivalenta de a o face si grea si frumoasa.

| Lizzu a răspuns:

"Ce o face grea dar mai ales ce o face frumoasa?"

Iubirea.

| LeMousiqe a răspuns:

Parlamentari.

| NGheorghe a răspuns:

Viata nu este grea. Lumea te lasa sa te descurci si singur; dar nu te lasa pentru ca sa iti fie mai greu ci te lasa pentru ca de fapt poti sa te descurci si singur happy

Viata este frumoasa pentru ca este un dar, iar natura este gratuita.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Sigur auzi oameni care se plang:"Mah am viata de tot rahatul".Ei bine gresesc.Viata e frumoasa.Dar daca ne-o strica cei din jur asta-i partea a 2-a.
Iar partea a 3-a e sanatatea.Ai inteles ideea.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Ce o face grea?
Perceptia.
Ce o face frumoasa?
Tot perceptia.
Depinde doar de `tine`.

-Numai bine.

| StefaniaM a răspuns:

Iubirea,prietenii si manelele!happy laughing)

| ioana21S a răspuns:

Buna,sti ce o face asa de grea? Noi ..de ce? suntem prea ocupati sa arate totul bine, perfect, muncim pana nu mai vedem bine.Pentru ce? Pentru a avea o viata frumoasa.Haine de firma, masini, chestii de genu.Dar aceste obiecte nu il face pe om, ci il defineste.Suntem prea concentrati la "nimic", sa observam ca viata e asa de frumoasa si asa de repede trece. Dupa ne pare rau si intodeauna "ce rau imi pare" "daca mai aveam anii aia -ehh in tinerete". Daca faci se simti si ce gandesti viata e mai frumoasa decat crezi tu.Dar oare de ce ne pasa asa de mult? De ce nu suntem multumiti cu ce avem?( si mai lucram si in schimbul 2 sa imi fac si eu vila ca vecinu etc) Fi optimist si viata e super! Cat despre dragoste "I have money, love story, not have money I'm sorry!"
(Parerea mea)Bafta!

| ellaells a răspuns:

Viata este grea atunci cand lipsesc banii, iubirea, linistea. Frumoasa este atunci cand ai din toate cate ceva happy

| Dinamovistul101 a răspuns:

Depinde cum gandesti pozitiv sau negativ.

| negat1ve a răspuns:

Ce o face grea? Cred ca stie mai toata lumea, de la probleme cu familia, prietenii, lipsa banilor, stresul si oboseala sau piedicile din care ai impresia ca nu mai iesi si lista poate continua. Ce o face frumoasa? As putea sa continui la fel cu o lista in care sa enumar toate lucrurile cand iti merge bine, dar as prefera ca frumusetea vietii s-o descriu intr-un singur cuvant, "dragostea" happy Cand esti indragostit si iubesti cu adevarat, si esti si iubit la randul tau, totul ti se pare frumos, si parca nu mai ai nici griji nici nimic!