| Sixx_Klaw_1997 a întrebat:

Viata este interpretabila? Argumentati raspunsul.

7 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

La ce te referi?

| T0T a răspuns:

Anumite aspecte ale ei sunt deoarece puține lucruri sunt exacte, multe sunt relative și sunt așa datorită neștiinței sau datorită complexității problemei sau datorită faptului că nu toți privim lucrurile prin aceeași perspectivă. Nu este ușor să fii obiectiv.

| oprescudorin11 a răspuns:

Da Viata este interpretabila, mai mult este raportabila.
Adica tot ce judeci, raportezi (compari) cu ceva!
Sa-ti dau un exemplu:
'esti un criminal, politist, omori alti criminali, care la randul lor au omorat alti criminali!
intr-o societate poti fi condamnat, in alta esti erou!
Pricepi?
Asta e viata!

| vocea a răspuns:

Parerea mea este ca da, adica fiecare traieste viata in modul sa si priveste totul din fiecare unghi.
Pe deoparte asta este bine fiindca ne face pe toti sa gandim diferit si asta este bine pentru societate deoarece putem rezolva problemele cu ajutorul mai multor pareri.
Pe de alta parte este rau fiindca creeaza controverse si oamenii ajung sa provoace razboaie si sa se distruga.

| FaraNumePls a răspuns:

Nu cred ( creierul meu nu este așa evoluat rolling on the floor )

| KNST a răspuns:

Da, este. De ce? Pentru ca fiecare are realitatea lui.

| Dumnesao a răspuns:

Clar,ochii privitorul sunt influentati de caracter, atitudine, personalitate si fiecare poate interpreta ce creierul sau crede...