| Madalina343 a întrebat:

Viata poate continua chiar si dupa ce faci unele greseli?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Daca ramai in viata, da. Tocmai asta e ideea, sa mergi mai departe. Nu trebuie sa lasi impresia de moment sa te domine.

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu, ne sinucidem cu totii

| RAY a răspuns:

Pana mori ia tot continua indiferent de ce greseli faci

| OnuOnulică a răspuns:

Da, viața poate continua indiferent de greșeală. Totul se rezolvă în timp.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Mai ales.
Cu cat faci mai multe greseli cu atat castigi mai multa experienta.
Viata este facuta pentru a experimenta noi situatii si pentru a invata ceva util din ele.

| suffarstar a răspuns:

Nu exista greseli, oricum murim toti

| Rakanishuu a răspuns:

Fiecare clipa de inconstienta este o evadare in lumea suprasensibila, neingradita de ratiune si teama pierderii.
Nu numai ca viata poate continua, dar obtine involuntar, in subconstient, si o dependenta pentru acea greseala, care o imputerniceste.

| g4mma a răspuns:

Nu prea

| Bogdan2111s a răspuns:

Fratilor nu mai spuneti ca trebuie sa se sinucida sau chestii din astea ca poate omul are ceva serios pe suflet si cine stie ce face. Viata continua indiferent de greseala dar daca greseala este prea mare vei suferi consecinte dar daca continui poti trece peste toate problemele pe care le ai.

| Ihvnnm a răspuns:

Da, cu siguranta. Însă depinde si ce greseli. Acum daca te calca masina nu prea mai poate continua. Si in unele situatii chiar daca viata continua exista o consecinta a greselii. De exemplu daca exagerezi cu dulciurile si faci diabet. Viata poate continua dar vei avea probleme si vei suferi tot restul vietii. Însă pentru orice greseala exista o rezolvare. Daca ai zis ceva trezit, daca ai facut ceva gresit poti sa iti ceri scuze dupa ce ai constientizat si sa repari continuandu-ti viata. Nimic nu trebuie sa ne oprească. Faptul ca gresim e omenesc si normal dar nu trebuie sa cadem in depresie acum ca am gresit.

| Marco1307 a răspuns:

"Viata te face praf, te ridici, te-aduni
Si se intampla repetat, pana devenim imuni" - Vescan 2015