| AvalohAlyn a întrebat:

Vine Sfârșitul Lumii?
Vine Apocalipsa?laughing
https://m.sport.ro/......resit.html

Pe 21 iunie este eclipsa și echinoctiul de vara iar la ce an a fost anul 2020.

Și acum lasand puțin glumă oricum pentru omenire anii ce vin, vremea ce vine nu e una de bun augur..am inceput deceniul cu o pandemie și cu ceva conflicte și proteste.iar ce va fi in viitor nu pare de bine la cum se schimba planeta, soarele și clima..plus conflictele umane și războaie ..care mereu vor fi. întrebarea mea e daca mai are vreo șansă planeta asta la un destin mai bun fara boala, violenta și asa mult rau..Suntem rai,egoiști,lacomi cea mai mare parte dintre noi.și merităm oricum orice mânie a naturii, a lui Dumnezeu etc
Nu credeți?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu. Aia care sustin ca vine sfarsitul lumii pe 21 iunie a.c. sufera de psihoza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu nu iar, deci nu-i mai suport. Mereu se ia de cate cineva si pune o data de apocalipsa. Uita-te pe wikipedia sa vezi ca e o lista lunga de asemenea dati. Hai ca iti zic eu imediat despre ce este vorba si ce problema are biblia asta de fapt, este vorba de cum calendarul Maya ajungea la 13 baktun in acea zi, apoi iarna incepuse sa se ia de "druizi" (sunt la fel ca brahminii din india). Si ajunge cu tot haosu ca astia ar manca carne si sacrifica animale sau oameni, asemenea zvonuri false au fost raspandite de cei care au distrus aceste culturi pasnice. Cand va ajunge la inchisoare si va fi izolat si pedepsit cine trebuie, atunci se va termina toata incurcatura asta care cauzeaza suferinta celor nevinovati. Pana atunci, sunteti prea ocupati sa faceti scandal in favoarea unui asemenea mincinos, sa va bateti intre voi, sa va urati, sa imprastiati zvonuri aiurea de teama, si alte lucruri urate care ii aduc mult castig personal. Ce sa cred eu? As vrea sa apara Kalki mai repede, dar pot doar sa accept ca este un basm si nu stiu cum ar putea altfel sa se sfarseasa acest razboi.
Natura ca si omul, are rani care se vindeca in asemenea dezastru pentru oamenii care ii fac ranile. De vina sunt liderii care sunt pusi lideri si se apuca de distrus natura fara sa le pese, ca nu-s in stare sa organizeze sa faca totu in armonie cu natura asta e marea problema, si e complicat, greu de descurcat cu toate mintile oamenilor fiind blocate in farsa asta. Usor cu haosul, calmeaza-te si accepta ca nu stii, nu te mai speria de amenintarile la biserica.
In hinduism, a inceput o era cu vreo 5, 000 de ani in urma, si "apocalipsa" este cand aceasta era "rea" s-ar termina. Adica in hinduism este invers, "raul" este era aceasta.

| Reghqen a răspuns:

Nu vine niciun sfârsitul lumii, de peste 10 ani se anunță sfârsitul lumii și uite ca suntem toti aici, în picioare, respiram aer din plămâni. Pe lângă faptul ca este un virus în circulație mundială, nu cred ca avem de ce să ne preocupăm, cutremurile, astea au fost din totdeauna, fie de putere mare fie de putere mică. Despre faptul de corona virus nu avem de ce să ne preocupam, o să trecem peste și de asta, este un virus, o pandemie cum au fost și altele, iar cu siguranță peste câteva luni, ani această pandemie o să fie doar o departe amintire urâtă. Din câte știu eu sfârsitul lumii o să fie peste aproximativ 5 milioane de ani, atunci când soarele o să se stingă să zicem așa, deci mai avem mai avem de trăit happy