| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti? Puterea noastra chiar e limitata de creier? Chiar avem capacitatea de a ridica masini? Cum putem sa ne folosim aceasta putere la maximum(fara a mai fi limitata de creier)?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu e limitat de creier ci de corp. Da, poti ridica masini cand esti plin de adrenalina si nu simti durerea dar te asigur ca doua ore mai tarziu cand in cel mai rau caz ai rupturi de muschi o sa regreti amarnic laughing

| Donsavas a răspuns:

Puterea nu este limitată de creier. Este stocată în creier. Singura putere a omului este conștientizarea. Ea este cea reală. Dacă te referi la acele abilități parapsihologice, iti spun ca n au logica. Dacă am putea comunica si misca totul cu gândul, nu ne ar mai trebui glas si membre. Din cate vezi, animalele sunt libere și nu cred că vezi vreo pasăre sa zboare fără aripi.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Avem cum sa ridicam masini. Apelam la o macara. Dar acum o sa fiu un pic serios-evident ca nu avem cum sa avem superputeri. Putem sa devenim mai inteligenti? Da. Putem sa ne folosim creierul la putere maxima? Da, dar nu acum. Nu suntem destul de evoluati incat sa parcurgem un drum atat de anevoios. Acel drum fiind capacitatea maxima.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru doctorandus):

Tot nu ai cum sa folosesti 100%. Nu ar fi tocmai sa ne folosim 100% acum. Nu cred ca o sa ajungem acolo prea curand.

| aADI a răspuns:

Dacă găseam răspunsul la intrebarea ta... Lumea era altfel. zburam. Noi folosim doar 13/14% din creier.