| Cathy_1290 a întrebat:

Voi credeti ca exista sirene?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Nu exista.Sunt doar niste plasmuiri ale imaginatiei.Practic nici nu au cum sa existe dar oricine are dreptul sa isi creeze cate personaje imaginare vrea si daca mai are si talent si la scris ajunge H.C.Andresenhee hee

29 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

La fiecare primarie din Romania este montata cate o sirena, politia, salvarea, si pompirei toti au sirene.

| Flav a răspuns:

Aveam o colega, detinea o sirena...pfuuuuu...dupa 2 pauze cu ea, oboseam mai tare ca 3-4 ore de fizica, ma extenua frate.

| danut a răspuns:

Nu exista.

| Gospell a răspuns:

Nu

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu, daca te referi la femeile jumatate peste jumatate om.Sunt povesti, asa cum sunt si zanele, balaurii, etc.In tarile nordice se discuta mult pe seama sirenelorsi sunt mituri, ei fiind foarte mult dependenti de apa marii, dar eu nu cred ca exista! Cum s-ar putea inmulti? Cu un sirenoi? Cu un peste? Prin icre?

| anad a răspuns:

In imaginatia noastra poate sa existe orice fiinta fabuloasa. In realitate exista doar aparatele care emit sunete puternice pentru semnalizari in fabrici, in navigatie.

soothe
| soothe a răspuns:

In afar de cea a lui Vasile Roaita nu stiu de nici una.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

DawinkingNumai in povesti, basme si desene aminate big grin In realitate nu existawinking

| mircea a răspuns:

La depourile Grivita, n-a existat vre-una? A existat. Si grevistii, s-au folosit de ea. Mai citeste si tu prin cartile mai vechi de istorie. Dar daca intrebi de aia cu codita de pestisor, cam nu prea exista.

| Alex_7297 a răspuns:

Sirenă de vapor, vorba lu Bro...

| adellina a răspuns:

Daca te referi la acele sirene jumatate peste si jumatate femeie, nu exista!

Eu stiu de la profa de biologie ca exista sirene, dar sunt cu totul altceva, sunt niste animale de mare care se aseamana cu meduzele, in niciun caz cu o femeie!

| Xonia a răspuns:

Nustraight face
Daca o sa vad, o sa cred

| Etelca a răspuns:

Catalina99, nu stiu exact daca exista sirene, toti de mai jos au zis ca nu exista sirene, dar ei nu stiu sigur.Asa ca incearca si citesti din carti de istorie poate gasesti acolo ceva.

| T!mea a răspuns:

Credeam ca exista, cand aveam cam 5 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu exista. Sunt doar personaje mitologice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...de politie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vapoarele au sirena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare stupida pui si u fata(lol)cum sa crezi ca exista sirene, dar daca esti fanatika dupa h20 te-as crede in stare(lol)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem una pe bloc, si una la serviciu.cand este cutremur sau alte probleme se declanseaza si suuuuunaaaaa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt sigura dar totusi filmuletele cu scheletele lor imi dau de banuit nu stiu ce sa cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catalina nu exista sirene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista sirene cele din serialul h2o sunt fete umane dar realizatorii au facut coziile. daniela brutaru stroesti valcea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm sa va explic, sunt la facultatea de biologie, chiar am pus intrebarea aceasta profesorului, sunt niste "pesti" care candva erau mamifere, ele exista au sani ca femeile, atat tot prin asta se aseamana cu femeile, o sa reintreb sa imi spuna din nou numele ei stiintific ca altfel nu dau de ele, cum aflu raspunsul va anunt!

| CreepyCrow a răspuns:

Oare daca s-ar imperechea un om cu un peste sau un peste cu un om nu ar iesi o sirena? sau un sirenoilaughinglaughinglaughinglaughing, si sirenoiul s-ar imperechea cu o femeie si ar naste iar o sirena si asa mai departe laughing lol

| Anonimusss a răspuns:

Dalaughing sunt unii copii care sunt nascuti cu picioarele lipite si sunt numiti astfellaughinglaughing

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Da există

| mm_2126 a răspuns:

Nu existe... este doar un mit, in care unora le place sa creada

| anna24k a răspuns:

E doar un mit, dar cine stie? Extraterestrii exista?happy

| gabitza_cool a răspuns:

Nu, eu nu cred in asa ciudatenii!