| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in multivers?

9 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Daca universul e infinit atunci da...aici ai ceva ce ar putea explica notiunea asta:
http://www.youtube.com/watch?v=8GEebx72-qs

| anonim_4396 explică (pentru Narcis2007):

Nu acest univers e limitat, insa exista si alte sa zic sfere dimensiunale.

| sublime89 a răspuns:

Nu prea conteaza ce credem noi. Deocamdata nu sunt dovezi pentru multivers.

| PedoBarbie a răspuns:

Da.

| Radu284 a răspuns:

Nu. Intreg conceptul de multivers este total ne stiintific, nu poate fi verificat experimental. A aparut ca raspuns la "the fine tuning problem", ca sa nu fie nevoie de un creator inteligent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur, atunci cand ma certam cu o colega in clasa, in alt univers o bateam si pe restul le torturam in alte universuri. Traiesc in Universul unde personajul meu este milos si iertator. uneori.

| DarkAndDreary a răspuns:

Uhm...nu stiu.

| a3e6u9 a răspuns:

De fiecare dată când oamenii au crezut că ceva e unic, au greșit.

Există nenumărate planete, stele, galaxii, de ce nu ar exista alte universuri?