| anonim_4396 a întrebat:

Voi va dați seama ca noi (poporul vieții) ne trezim dimineața, deschidem geamul și intra miros de floricele? Wtf! Ce-aveți de vă plângeți atât? Life is beautiful!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Că în ziua de azi e cool să te plângi, facem concurs de cine-o duce mai prost pentru acceptare socială, iar dacă spui că faci foarte bine se strâmbă din nas.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aa, asa e moda, m-am prins. Ce moda plictisitoare! Se aduna și se plâng asa de mama focului, mai baga și câte o chestie comica și gata, sunt cool? Am priceput.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu impune realitatea ta altora, nu toti ne trezim intr-un pom inflorit, eu ma trezesc pe capacul de wc ca mai am de vomitat ca am fost concurs cu nevasta cine bea mai mult

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu impun nimic. Nu e ca și cum nu te las sa deschizi geamul. Dacă întreb De ce? Sau Ce-ai de? nu înseamnă că impun ceva.
Cred ca ai înțeles intrebarea, nu sunt necesare detalii despre cum v-ați petrecut noaptea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti si lipsita de socializare

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Știi tu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Usor te superi, enervezi, asa iubita nu as vrea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Vezi ca se supara labutza pe tine și ramai fără nimic.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor nu simt nevoia asta de un an

48 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate făcea cineva floricele, dintre vecinii din jurul tău.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Poate. Ce legătură are, totuși?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat ce ai scris.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Zici?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legatura are intrebarea ta cu aceasta categorie?
Am zis!

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu se cheamă... Și Filosofie?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea ta sună a plictiseală nu a filozofie. Gata ca ne abatem de la subiect.
Hristos a inviat!

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

"Ce aveți de vă plângeți atât îți suna a plictiseala?"
Ne-am abătut de mult de la subiect. Când pocneau floricelele nu părea sa te deranjeze. Adevărat a înviat!

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

Nu o invita la floricele si de aici supararea sau bucuria

| Drimmero a răspuns:

Mie imi intra miros de cartofi prajiti sau de gratare cand deschid fereastra, pentru mine asta inseamna viata cand simt mirosurile mancarurilor preferate si apoi le mananc.

| Mădă0611 a răspuns:

Eu stau aproape de un rau si misuna ciobani, putorile planetei. Uneori cand dechizi geamul parca iti intra oaia in casa. Mai am si o statie de epurare pe acolo, care banuiesc ca nu functioneaza cum trebuie din moment ce pute, tigani mancaciosi de gratar, deci fum. I-a strans dracu pe toti aici.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

rolling on the floor Tu ai dezlegare la "plâns".

| Adrian5575 a răspuns (pentru Mădă0611):

Asta chiar e nasol.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am si 2 catei cu care merg la plimbare, deci ma cert cu handicapatii aia. Mi se face scarba numai gandindu-ma la cuvantul "cioban", dar sa-i vad?

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Lasă că anul asta se mai fac 5-6 case între tine și ciobani. I-ați de alea de băgat în nas când ești răcită.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai au unde. Au taiat si copacii de pe acolo. Eventual se exinde cartierul de tigani, ca alora nu le trebuie curte, si le ajunge o camera, deci ei au loc. Poate am noroc si vin ursi sau lupi sa curete locul. love struckhee hee

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Poate iti intra in cale un cioban frumos cu 300 de oi

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Nu ma intereseaza persoanele de sex opus, si nu exista ciobani frumosi.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Vorbeste cu ceapa si faceti o relatie

| sabin89 a răspuns (pentru Mădă0611):

"Mi se face scarba numai gandindu-ma la cuvantul "cioban", dar sa-i vad?"
Mă mir că vorbeşti aşa, mie Becali mi se pare chiar simpatic.

| Mădă0611 a răspuns (pentru sabin89):

Dupa 3 ani in care iti mananca nervii, e putin zis scarba. Din noiembrie 2018 pana in ianuarie 2019 n-am putut iesi in gradina de cainii unuia, 8 la numar, printre care un ciobanesc caucazian. Capuse nu erau pe aici, de cativa ani sunt. Mi-a zis unu sa-l iau de... aia, ca tot ce e acolo e al lui, desi e domeniu public, nici macar pasunea lui, e un loc intre gradini si rau. Altu a zis sa-si bage... in gura cainelui ca, tulai domne, i-a speriat oile ca a vrut sa mearga sa bea apa din acel rau. L-am chemat si a ramas cu setea. Cainii astuia, 4, mi-au prins catelusa. Nu si-i leaga, nu-i verifica nimeni. Tara ciobanilor: cioban, ciobani s. m. (peior.) 1. (deț.) deținut analfabet. 2. persoană necivilizată / grosolană. (Argou 2007). Mi-e scarba de ei, de copiii lor, de toata familia.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daaa, abia aștept să-mi înflorească liliacul de sub geam love struck
E bine sa fii recunoscător pentru lucruri mici, dar nu trebuie sa judeci. Când ai griji serioase ești mai cinic, floricelele sunt ultima ta problemă.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Dar eu nu am zis nimic de griji. Când ai probleme torni apa la flori și te duci sa rezolvi problema.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Rezolvă tu un cancer laughing

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Am încercat, la mama mea. Nu am reușit. De ce pui emoticonul cu ras în hohote după ce debitezi asa ceva?

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Meritai fundita

| Mădă0611 a răspuns (pentru supadeceapa):

Sa iti fac ciuda, am doi la geam, alb si mov. love struck

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei să plâng când e așa frumos afară?

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Dar tu vrei ca eu sa plâng? Nu sunt eu cel care a trântit-o pe aia cu cancerul.
Ideea e: preferi sa fii un plângăcios, n-ai decât, dar nu ma f. te cu motive închipuite.

| Panamax a răspuns:

Mai ales daca locuiesti laga o rafinarie sau langa o platforma ecologica, complexul de la Rudeni.

| anonim_4396 explică (pentru Panamax):

Dacă n-ai prins ideea din start eu n-am de gând sa ma avânt în explicații.

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai mancat Pasca si esti fericit.Am inteles, dar vezi lucrurile dintr-un unghi foarte ingust.
Am incercat sa ti-l largesc dar esti incuiat si ciufut. Pace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata e frumoasa, dar unii nu stiu sa aprecieze lucrurile mici si vad doar partea goala a paharului.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Toată lumea are probleme, mai mici sau mai mari. Fiecare are ceva de rezolvat, dar de cele mai multe ori floricica e mult mai importanta decât unele pretinse probleme. Trebuie sa începem sa trimitem oamenii, cu eleganta, să-și rezolve problemele.

| Adrian5575 a răspuns:

Corect. Daca doar stam si ne plangem, nu rezolvam nimic, avem aceeasi viata, aceleasi probleme, aceleasi lipsuri, aceeasi dorinta de a avea persoana iubita alaturi etc. Trebuie sa ne bucuram de ce avem, sa luptam si sa muncim in fiecare zi daca vrem mai mult.

| gritt a răspuns:

Toti oamenii duc lupte despre care noi nu stim nimic si care e normal sa le afecteze energia. Daca nu iti spun tie exact care sunt problemele lor, nu inseamna ca plang din probleme inchipuite. Fiecare iti arata doar ce vrea din viata lui. Oamenii care se forteaza sa gandeasca pozitiv de obicei traiesc in negare. Si sunt enervanti :-&

| anonim_4396 explică (pentru gritt):

Nu despre asta este vorba. Este vorba despre oamenii care se plâng degeaba. N-am treaba cu problemele altora, cu negarea sau cu acceptarea lor. E vorba despre cei care se plâng FARA sa aibă probleme (majore), adică degeaba.

| gritt a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti sti ce au acasa.

| anonim_4396 explică (pentru gritt):

Vorbim despre altceva.
Dar dacă insiști hai sa vorbim despre cei care chiar au probleme. De exemplu, ce cauta sa mi se plângă mie și nu se duc acolo unde trebuie să-și rezolve problema? Stau și o labaresc pana la lacrimă prin vecini în loc să-și rezolve problemele. Normal ca au probleme dacă asta este atitudinea lor fata de ele.