| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau ca Dumnezeu sa imi vorbeasca.Cum pot face asta?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum sa isi vorbeasca ceva inventat de umanitate? de ce sa nu isi raspunda alti mii de zeii, de ce tocmai dumnezeu? eu as vrea imi raspunda Afrodita dar crestini vor rade de mine, acelasi dovezi care sunt pentru ea sunt si pentru dumnezeu

suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce intrebari ai pus pari destul de drogat... mai ai rabdare putin ca o sa iti vorbeasca

| doctorandus a răspuns:

„Dacă vorbești cu Dumnezeu înseamnă că te rogi; dacă Dumnezeu îți vorbește, suferi de schizofrenie. Dacă îți vorbesc morții înseamnă ca ești spiritist; dacă tu le vorbești morților, atunci ești schizofrenic."
—Thomas Szasz, The Second Sin

| mentholinks a răspuns:

Roaga-l sau cere-i semne. Mie mi-a dat cateva dar dupa aia nu mi-a mai dat si nu stiu ce sa mai cred.

| Nefarius a răspuns (pentru mentholinks):

Poate ca si-a luat vacanta si din aceasta cauza nu ti-a mai dat semne...

| Nemessys a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorMORRRRRRR
Frate, decat sa stai de vorba cu asa zisul,, dumnezeu". Mai bine,, stai de vorba cu tine ".winking O sa te ajute mult mai mult.winking Crede-ma, stiu ce zic. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El ți-a vorbit, nu ai vrut să îi răspunzi, Dumnezeu e trist acum sad

| Hexiled a răspuns:

Dumnezeu inainte vorbea direct cu oameni caci acestia nu aveau sa de multe pacate, insa astazi nu mai vorbeste direct cu ei. Tu trebuie sa vorbesti cu El prin rugaciuni

| Elide a răspuns:

Îți va vorbi Dumnezeu, numai sa.l cauți cu inima curată așa spune și în Biblie daca mă căutați mă veți găsi! happy

| doctorandus a răspuns (pentru Elide):

Vezi raspunsul meu de mai sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

...inima curata? xDD // gizaz christ...

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma ateuleeeee! ce cauti tu aici!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Imi bat joc. dsadsads, vreau sa vorbesc si eu cu gizaz

| Bernardus a răspuns:

Trebuie sa ai schizofrenie/ sa crezi atat de mult incat creierul sa isi vorbeasca singur si sa creada ca e dumnezeu. In ambele cazuri e ceva gresit cu tine

| KronstadtResurrection a răspuns:

Activează roaming-ul intergalactic.

| Nefarius a răspuns (pentru KronstadtResurrection):

Nu, ca-l costa prea mult, ma bine ii trimite o cerere de prietenie laughing laughing laughing.

| sir sanjei a răspuns:

Un cui sau doua. Depinde de calitatea marfii!