| Gass93sv a întrebat:

Vreau sa cumpar un generator pe benzina 2 kw/ora 16 amperi, pot duce cu el casa adica un frigider / niste becuri / si televizorul?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

In princiu, da, dar uita-re si aici putin:
http://www.lpelectric.ro/ro/support/calculator_ro.html

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

La ce-ti mai trebuie generator pe benzina, n-ai perpetuum mobile? Sau ala nu a mers niciodata?

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Pai vezi de citi amperi au nevoie consumatorii tai.Te uiti la frigider si pe undeva trebuie sa scrie de citi amperi are nevoie si de ce putere este.Trebuie sa scrie pe un stiker ceva datele astea. Faci la fel si cu tv-ul si aia e stii daca duce sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, iar tu cu inventiile tale.
Te-a intrebat doctorandus ceva! Cum adica ce legatura are? poti face un generator cu acel perpetuum mobile.Ai facut dispozitivul si inca mai esti sclavul titeilor?