| gabiqa a întrebat:

Vreau să îţi spun cum a început tot la vârsta de 8 ani am văzut umbre care se mişcau sau care fugeau credeam că imaginaţia mea bogată e devină dar nu a fost aşa. Poate că ţi se pare amuzant că auzi asta dar nu e aşa.
La vârsta de 13 ani am fost singurul care a văzut ultima suflare a tatălui meu dar în viaţa treci peste multe şi trebuie să fi puternic la vârsta de 15 ani ani mi-a murit fratele care avea să îşi ia viaţa nu ştiu motivul la vârsta de 17 ani a început şi viaţa mea de coşmar în care nu aş vrea să treacă nimeni prin asta.
Totul a început într-o noapte pe la ora 04; 15 când m-am trezit brusc şi în faţa mea o femeie care o vedeam doar eu am sărit din pat că din puşcă şi am mers în camera unde dormea mama şi fratele meu mai mic m-am pus în pat cu fratele meu am închis ochii şi în faţa mea stătea aceeaşi femeie şi se uită la mine era 50 cm între fata mea şi faţa ei tremura carea pe mine de frică am transpirat tot m-am acoperit cu o pătură şi pe cap şi tot şi n-am mai dormit până dimineaţa de frică dimineaţa când să trezit mama nu i-am povestit nimic am mers la baie şi dintr-o dată a început să tremure carnea pe mine un fior mă luat şi în faţa mea apare aceeaşi femeie desfigurată o vedeam că pe o persoană în faţa mea am început să cred că sunt bântuit îmi era frică să stau în casa singur vedeam femeia aia desfigurată cum trece prin cameră şi merge afară şi se întorcea şi asta nu se întâmplă doar acasă la mine se întâmplă oriunde eram eu să fie şi ea a 2 noapte n-am putut adormi eram speriat nu ştiam ce să mai fac eram traumatizat am început să dorm cu fratele meu mai mic de frică şi situaţia era din ce în ce mai grea femeia era din ce în ce mai aproape de mine sminteam teamă din ce în ce mai tare nu mai ştiam ce să fac am avut din nou o noapte în care tremura şi eram din ce în ce mai tare să cedez îmi era frică să nu păţesc ceva credeam că nu mai am mult şi mor a 3 zi când m-am trezit n-am mai rezistat şi aveam o prietenă de familie foarte bună care avea 49 de ani cu care vorbeam orice e ca o mamă pentru mine şi am mers la ea şi mă văzut că tremuram şi aveam pielea de găină şi mă întrebat ce am şi răspunsul meu a socato a fost că i-am povestit că e o femeie lângă noi şi să speriat o zis să nu glumesc aşa i-am zis că nu glumesc şi că e acea e lângă noi a început să plângă pe loc şi a chemat-o pe mama mea şi am început să vorbesc şi să îi povestesc şi mamei care să înspăimântat şi a fost şi a vorbit cu preotul care a făcut o slujbă pentru mine şi n-a avut nici o putere mi-a spus să dorm cu biblia în mâna seară am încercat să dorm şi tot aşa femeia era lângă mine am început să strâng biblia mai tare în braţe şi după 3 nopţi în care n-am dormit am aţipit 20 min în care biblia am găsit-o la 7 metri de mine pe masă am sărit din pat de frică şi dimineaţă am chemat preotul a venit a făcut o slujbă a sfinţit şi atunci a dispărut şi femeia care o vedeam că pe o fantomă dar că prezenţa ei o simţeam mereu şi de atunci ştiu când e lângă mine o simt am aceleaşi simţiri când o simt că e lângă mine ştiu locul unde e ştiu că se uită la mine dar că no văd o simt Ce să fac

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Prin profesia pe care o are, un preot vindeca "stricaciuni " ale sufletului.
In schimb. prin profesia pe care o are, un medic vindeca "stricaciuni" ale trupului si ale mintii.

Deci, daca preotul n- a reusit, apeleaza la ajutorul unui medic psihiatru--- este singurul profesionist care te poate scapa de 'fantoma" din mintea ta!

| doctorandus a răspuns:

Discuta cu un psihiatru.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu cat e de pe bune ce povestesti tu aicia si eu sper sa nu fie.Si eu am probleme cu paranormalul dar tin cu tot dinadinsul pentru linistea mea sa cred ca asta nu exista.Am vazut lucruri ciudate dar mereu incerc sa imi gasesc o alta explicatie pentru ele sa nu fiu considerata nebuna..Roagate in fiecare seara si mergi la un psiholog sa vezi unde e problema cu adevarat

| Volsvagan70 a răspuns:

Incearca sa spui rugaciuni.
Daca nimic nu merge, incearca sa te "imprietenesti" cu acea femeie. Stiu, suna nebunesc si ciudat, insa eu vizitam multe forumuri straine despre paranormal in trecut, am vazut ca multi au avut experiente similare cu ale tale, au incercat sa se imprieteneasca, sa vorbeasca cu acea entitate, iar ei s-au calmat.

| gabiqa explică (pentru Volsvagan70):

Am încercat sa ma rog si tot dar ca nu pot pentru ca daca incep sa ma rog se apropie de mine mai mult ca niciodată și simt ca ma impinge din spate nu o mai vad ca inainte de cand a fost preotu doar simt cand e in camera mi se face pielea de gaina si tremura carnea pe mine chiar dacă is cu cineva so vb orice dintr-o data o simt ma ia tot fioru

| Volsvagan70 a răspuns (pentru gabiqa):

Incearca sa interactionezi cu ea. Salut-o, intreab-o ce vrea de la tine, incearca sa ai o discutie. Stiu ca suna nebunesc, dar incearca.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ti am trimis mesaj

| gabiqa explică:

Vreau să vă spun a de când a venit preotu no văd pe femeie doar o simt stiu locu în casă sau afara unde e si ca vine se uita la mine cand o simt imi vin tot felul de gânduri la care eu nu as putea sa ma gând

| gabiqa explică:

Intr-o zi m-am suparat asa tare pe fratemi-o ca facea misto de mine si am zis azi o sa ai accident si dupa masa la 6 mi-a venit in gand o avut koko accident culmea e ca chiar atunci cand o avut era 6 chiar m-a sunat dupa 5 min deja nu mai pot i-am povestit la un un prieten ce e sotul verisoarei. ce se intampla cu mine si de atunci o luat-o razna o fost internat la psihiatrie nu ii doar o gluma eu nu o iau ca peo problema la mine pentru ca nu mi-e frica m-am obisnuit si tot