| Meптαʟıтч a întrebat:

Vreau să mă schimb atât fizic cât şi moral. Vreau să ies din rutina de zi cu zi.Sunt o fire emotivă, pesimistă, retrasă, închisă în mine, genul ce suferă în tăcere.Aş vrea să am mai multă încredere în mine şi să spun ce simt cu mai mult curaj.
M-ar ajuta şi nişte filmuleţe. Multţumesc.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi documentarul the secret subtitrat in limba romana.

| Narcis2007 a răspuns:

Cheia este sa iti gasesti prieteni

| Nolkyz a răspuns:

Nu, nu te-ar ajuta filmuletele. Te-ar ajuta eventual cartile. Carti. Si dezvolta-ti creativitatea. Creeaza.

| geop a răspuns:

Filmuleţele sunt în tine. Deschide-ţi puţin cufărul din tine, vei avea surprize minunate. Nu aştepta ajutor din afară, rezolvarea e în tine, fii liniştit, mergi la o plimbare în natură cu mult soare. Ştii ce, scapi de asta dacă nu te mai gândeşti. Eşti emotiv, pesimist etc, doar când te gândeşti la asta. Ocupă-ţi timpul cu orice tâmpenie şi dacă mai e şi plăcută sau utilă e şi mai bine! happy

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy Poti incepe cu masi mici sa te schimbi, fizic-incearca sa iesi, sa alergi si atunci o sa te ajute si fizic si nici nu o sa mai fii retrasa; ca vrei, ca nu vrei, mai intalnesti oameni. Cateodata sa stii ca intalnesti oameni buni, zambitori si te fac sa te simti bine happy. Si eu sunt o fire emotiva, dat incerc pe cat posibil sa fiu stapana pe situatie ca stiu ca uneori trebuie sa fii puternic. Poti incepe sa iti impartasesti suferinta, cu cei apropiati, cu cine simti tu, e bine sa te destainui, toata lumea zice ca lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta, nu trebuie sa se opreasca, asta e si ideea- viata continua, nu e un capat de lume. Atata timp cat mai spui durerea ta o imparti si nu o sa mai fie asa mare povara. Asadar aici suntem, streseaza-ne, noi intelegem happy

| RAY a răspuns:

Nimic nu poate schimba omul,scimbarea vine din interior cu multa ambitie si vointa si ambitie
in primul rand trebuie sa te accepti asa cum esti nu sa te urasti,daca te urasti nu vei putea schimba nimic la tine te vei considera inferioara fata de alti, sa incepem cu inceputul fizicul nu stiu cum arati dar prin sport poti sa te scimbi fizic si alimentatie sanatoasa deci fa sport si manca sanatos,zaharul creaza depresie sa stii si lipsa efortului fizic e important sa stii
moral te poti schimba daca vrei asta doar daca vrei
emotiile nu prea le poti controla sunt irationale ma refer in circuitul din creier
trebuie sa ai credinta nu in zeii si in tine ca reusesti asta e cel mai important in viata sa ai credinta,speranta in tine,toate problemele tale au ca cauza lipsa credintei in tine fara ea nu poti exista,trebuie sa crezi ca va vi mai bine ca vei reusi,sa ai o gandire rationala,desigur asta nu te va ajuta ai nevoie de comunicare,sedinte multe,asa la filme nu ai ce schimba
eu recomand sport,alimentatie sanatoasa,sexul da s-a dovedit ca lipsa lui duce spre depresie, apoi cititul, fitness brain, muzica, trebuie sa crezi ai o viata nu o mie asta e singura si ultima nu o lasa sa treaca asa aiurea, eu n-am filmutele daca vrei program de sport isi dau

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Te-ar ajuta niste sertralina...

| OOOLEOOO a răspuns:

E bine sa stii pentru tine ca esti un introvertit (si eu sunt :) )

Doua cuvinte : DEZVOLTARE PERSONALA.

http://youtu.be/AjDU4A0HJ2c

| Meптαʟıтч explică (pentru OOOLEOOO):

Le ştiu cu ochii închişi video-urile. Ce alte site-uri mai citeşti(indiferent că-s dezvoltare personală sau nu)?

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Meптαʟıтч):

De unde ma inspir?

www.personalitatealfa.com
www.nlpmania.ro
www.artaseductiei.ro

Mai exista documentare gen:
Poti sa-ti schimbi viata
Efectul umbrei
sau The secret si continuarea lui The opus

Am si cateva carti.
Personal nu m-am schimbat niciodata, doar am devenit cea ce sunt de fapt :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu filme de genul asta, dar daca iti plac jocurile, iti recomand Metal Gear Rising : Revengeance si trilogia Mass Effect. Inveti ce este important in viata si lucrurile care te macina, mai mult de jumate sunt niste nimicuri. Am invatat ceva din ele, desi nu-s in aceeasi situatie ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact sa stai sa te uiti la filmulete nu e recomandat.

| EarsOfAFox a răspuns:

Mda, baga sezoanele din House M.D.
Sa vezi apoi schimbare in bine.

| BaDoX a răspuns:

Filmuletele nu o sa te ajute. Iesi pe afara, plimbate cu niste prieteni, cu alte cuvinte iesi din casa.