| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau sa studiez o știință. Care e cea mai frumoasă și interesantă știință?

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Depinde doar de tine. Ce ma intereseaza pe mine poate tie iti displace complet. Ar trebui insa sa alegi ce fel de stiinta vrei (soft sau hard) si sa te gandesti ce te intereseaza. Doar tu poti alege care este. Incearca sa citesti cateva informatii despre fiecare stiinta in parte si alege ceva ce iti place. Poate fi si o specializare interdisciplinara.

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Inveti pentru bac, il dai, mergi la o facultate din Galati la orice te atrage mai mult; orice alt mod de a proceda insemna sa te minti singur, si nu va da rezultat. Orice stiinta e la fel de importanta, de frumoasa si interesanta ca si toate celelalte; totul este sa nu cazi prada pseudostiintelor, pentru care tu ai o slabiciune.