| sabin89 a întrebat:

Vulpile au vizuini happy Păsările cerului au cuiburi... De ce e aşa greu pentru om să-şi procure o locuinţă? happy

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești infractor nu e greu, o obții de la stat.

| zurick a răspuns:

Pentru că orice vine cu un preț, chiar și evoluția, iar aici nu mă refer doar la suma de bani necesară.

| Dismally a răspuns:

Au avut si oamenii grote candva dar au mai evoluat de atunci...

| Nilsson a răspuns:

Pentru că de când cu darea în plată a crescut avansul cerut de bănci. happy

| Dalmore a răspuns:

Dar fă-ți vizuină sau cuib și vezi dacă-ți îndeplinește toate nevoile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am procurat cu oarecare usurinta o locuinta pentru nevoile mele.
Problema este ca avem fite, dam banii pe branduri nu pe produs. Am destui colegi care castiga mai bine ca mine, si tot is fara bani imprumutandu-se de la mine.
Conteaza sa stii sa economisesti, incat nici sa nu duci lipsa nici sa arunci banii degeaba. Recomand tuturor sa-si cumpere un caiet si 1 pix si sa-si noteze zilnic cate cheltuie, daca nu pot tine evidenta in cap.

| Alexandrionelu a răspuns:

Oamenii au dobânzi, impozite, taxa și o armata de incompetenți de ținut în spate.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Ba sabine ba, ce ai bagat?

| OctavianSps a răspuns:

La vizuini si la cuiburi nu se cere nici impozit anual nici intretinere.

| GouDidodino a răspuns (pentru OctavianSps):

Nu inca...

| sabin89 explică (pentru GouDidodino):

Ce vrei sa insinuezi? happy