| JhonnyAmerica a întrebat:

1. Am un smart phone cumparat de curand, si in urma unor actualizari efectuate de Magazin Play la aplicatia Harti mi-a disparut aplicatia de navigare din meniu si nu stiu cum sa o pun la loc. (telefonul are GPS incorporat) As dori sa pot pune aplicatia originala de navigare pentru android, daca nu macar, sa imi spune-ti o aplicatie pentru navigare offline buna.

2. Daca stiti o aplicatie buna puntru monitorizarea traseului parcurs cu bicicleta, sau pe jos si caloriile consumate, plus viteza.

! CEL MAI BUN RASPUNS PRIMESTE FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. Ai otiune in harti dupa ce setezi destinatia.
2. Foloseste EDMUNDO, e mult mai ok.

| JhonnyAmerica explică (pentru sltlp):

Eu as vrea ca totul sa fie offline, si ca sa intri in harti nu iti trebuie internet?

| sltlp a răspuns (pentru JhonnyAmerica):

In maps poti sa descarci anumite portiuni, gen un oras.
Poti sa incerci si edmundo, cum am zis si mai sus.
Daca vrei vechile harti, trebuie sa dezinstalezi actualziarile la google maps, si idem si pentru playstore.
Apoi deschizi playstore, si o sa te intrebe daca vrei sa actualizeze automat aplicatiile. O sa dai nu.
Apoi o sa poti deschide maps, sau navigare, mai precis, vechea versiune.

| JhonnyAmerica explică (pentru sltlp):

Si cum mai exact fac chesti asta? (pot downloada harta romaniei?) Oricum mersi de ajutor!

| sltlp a răspuns (pentru JhonnyAmerica):

Mergi deasupra unui oras spre exemplu. La vechea versiune, apasai pe optiunsi si selctai sa o faca disponibila offline:
https://support.google.com/gmm/answer/2650377?hl=en
la noua versiune nu stiu exact.

| JhonnyAmerica explică (pentru sltlp):

Si nu as putea downloada harta romaniei?

| sltlp a răspuns (pentru JhonnyAmerica):

Nu toata.
Daca vrei gps ai aplicatii de gps. Dar asta in alte intrebari.