| Razvan03Andrei a întrebat:

1.Telefon mobil LG Optimus P970, Black
2.Telefon mobil LG P990 Optimus 2x, Black
3.Telefon mobil Samsung I9001 Galaxy S Plus, 8GB, Black
4.Telefon mobil HTC EVO 3D
5.Telefon mobil LG Optimus SOL
6.Telefon mobil Samsung S5830 Galaxy Ace Ceramic White

Care dintre aceste telefoane isi merita cu adevarat banii?
Stiu aproximativ toate chestiile despre ele, dar intr-adevar un Samsung Galaxy S2 isi merita banii, dar chiar daca as avea banii aia nu mi-as permite sa ii dau(18 milioane pentru un telefon..sa nu mai zicem de S3).
Sunt cunoscator, dar mi se pare ca unele sunt telefoane(bune la pret ca si Galaxy Ace..care nu-mi ofera calitate,dar l-am trecut sa vad cum vi se pare si voua), iar altele sunt chiar telefoane "de ultima ora".
Batalia se da acum intre Samsung Galaxy S Plus si LG Optimus x 2, ce ma pasioneaza la x2 este camera si tegra 2-ul,iar la S plus este viteza putin mai mare la internet(nu ca as naviga eu mult sa descarc fisiere mari,ocazional mai fac asta,dar folosesc mai mult android market,iar acasa imi pun "gadgeturi"...) si eranul Super Amoled care zic eu ca se vede mai bine? Acuma din cate stiu,la un LG de mai sus are un ecran suuuper misto(are un coleg de-al meu si stiu ca-ti strici ochii daca te uiti in el.big grin).
In rest pe mine nu ma intereseaza sa fie ulta-subtire sau sa fie smecher la exterior, pentru mine conteaza ca si in viata reala interiorulhappy
Batalia este intre Samsung-Galaxy si un HTC aruncat pa'colo.
Ce ma enerveaza este ca am sansa sa-mi iau un telefon din astea si sunt uimit de pretul mic cel ofera pe site-uri si la magazine, dar nu stiu pe care sa-l alegstraight face
Samsung S plus si LG x2 sunt foooarte bune(unii renunta la tegra 2 pentru ecran si ca daca ii faci overclock la s plus poti ajunge pana in 2000 Mhz(maxim), iar la LG x2 este 1400 maxim.).
Eu unul am fost impresionat de S plus(chiar daca nu l-am avut in mana,doar l-am urmarit),dar LG-ul nu pot sa-mi fac o parere despre el doar asa,stiu ca este super OK.
Htc-ul am auzit ca este slab,chiar daca are cateva configuratii bunicele.happy
LG-urile celelalte au ecranul bun,memoria si celelalte bunicele fiind cu un milion mai ieftine,iar HTC-ul nu l-am mai vazut pe piata,dar am auzit ca e "pocnitoare"(varza).
Am mai vazut un telefon, arc nu stiu ce parcahappyMi s-a parut ok cand am vazut ce are pe el, dar iar asa mi-a spus cineva ca e pocnitoare(mi-a placut ca are camera de 8 megapixeli, ecranul ceva mai mare[4, 3 inch], si avea 16, 7 k culorihappy )
Deci, vreau sa va intreb din lista de telefoane mentionata mai sus, voi ce ati alege? Alt telefon mai este pana in 14 milioane sa zicem care sa zici:"Da! Il vreau".

Batalia s-ar da intre S plus si x2, dar sunt placut impresionat si de LG Sol sau Black, care are ecranul ala "smecher".

Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| Alcs a răspuns:

Nu prea merita S2 la bani aia, mai bine iti iei Samsung galaxy S...

4 răspunsuri:
| Alcs a răspuns:

Samsung Galaxy Ace este cea mai ieftina varianta si cea mai buna, se zice ca e mai mult decat un telefon : Are camera de 5 mpx, blit, ecran de 3, 5'', Gorilla Glass (un ecran rezistent la socuri si zgarieturi), design super, etc. Eu din punct de vedere pot spune ca este iPhone cu nume de Samsung pe care mil voi cumpara si eu si iti spun ca merita bani...happy

| Razvan03Andrei explică (pentru Alcs):

Dar pentru inca 5 milioane aproximativ pentru celelalte telefoane...nu se merita?happy
Nu am mentionat sus, dar eu am 5 miliaone si parintii imi dau si ei apromixativ 10, dar asta nu inseamnca ca trebuie sa intind coarda si sa-mi i-au un S2big grin
Oricum,nu vreau sa-i folosesc pe totihappy

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Mai ai banii aia? big grin Pentru ca acum ai putea face ceva cu ei! Ma gandesc... poate ai zis ca mai stai cu telefonul tau actual inca un an si sa cumperi ceva acum....cu banii aia iti iei telefon telefon!

| Alcs a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Nu prea merita S2 la bani aia, mai bine iti iei Samsung galaxy S...

| Colossus99 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, am un HTC one s, insa cred ca Samsung e mai bun oferind upgrade mai consecvent decat LG. Ramane la alegera ta.