| paulp a întrebat:

A avut fratemiu un receiver HD de la telekom si am vrut sa-l pun la smart tv-ul meu. am urmat pasii de aici https://www.youtube.com/watch?v=Lq2vSNl1ixI insa cand selectez programele apare numele lor si sigla dar nu apare imaginea (ramane ecran negru). Sa fie cumva codate pe televizor aparatele astea sau de ce nu ar merge?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Presupun ca tot telekom ai si tu. Daca fratele tau si-a oprit abonamentul nu o sa mai mearga receiverul ala pentru ca are o cartela in el.

| paulp explică (pentru Intruder19):

Da, tot telekom am si eu. lui i-a ramas de demult. a renuntat la telekom si nu l-au mai luat receiverul (sunt cam 3 ani de atunci). nu-i cu cartela. e ca in pasii din video; ori e receiverul mai vechi, ori e dezactivat de cei de la telekom, ori e cumva codat pe fostul abonament al lui. nu stiu ce are

| Intruder19 a răspuns (pentru paulp):

E dezactivat de telekom, nu prea il poti folosi.