| hypothesis a întrebat:

A fost cineva aseara la mine si s-a conectat in browserul Chrome pe facebook scriindu-si userul si parola. A stat aproximativ 1 ora, dupa care s-a deconectat. Credeti ca exista vreo modalitate de a intre cumva pe undeva si de a-i gasi aceste date?

16 răspunsuri:
| ionutzz223 a răspuns:

Salut!
Respecta intimitatea oamenilor duda!

| hypothesis explică (pentru ionutzz223):

Nu m-ai ajutat.

| K0sti a răspuns (pentru hypothesis):

Ba te-a ajutat! E exact raspunsul pe care trebuia sa-l pimesti!

| hypothesis explică (pentru K0sti):

Nu stiti contextul, Costi. Spune-mi doar daca exista posibilitatea de a afla acest lucru si sunt multumit.

| K0sti a răspuns (pentru hypothesis):

Numai daca-mi trimiti prin mesaj privat, motivatia! Daca o consider indreptatita, am sa-ti spun!

| hypothesis explică (pentru K0sti):

Este putin aiurea acest raspuns.Cu tot respectul. Iti zic si de ce. Daca ti-as spune si ai vedea ca este o motivatie buna si mi-ai spune:"din pacate, nu poti afla acest lucru!". Ar suna cam ciudat, nu? Deci, odata ce mi-ai cerut motivatia, exista posibilitatea sa aflu acest lucru.

| K0sti a răspuns (pentru hypothesis):

Daca respectivul a fost istet, nu ai sansa! Daca nu, ai o sansa! Sansa e 50/50!

| CinevaNou a răspuns (pentru K0sti):

Acuma trebuie sa fii istet ca sa nu alegi "remember my password"?

| K0sti a răspuns (pentru CinevaNou):

Da, daca browserul este setat sa faca asta automat si sa nu te intrebe!

| CinevaNou a răspuns (pentru K0sti):

In ce browser poti seta sa-ti salveze toate parolele automat fara sa intrebe?

| hypothesis explică (pentru CinevaNou):

Eu ma oftic ca vazusem parola, o retinusem aproximativ, chiar am verificat sa vad daca asa e, dar am uitat-o la putin timp dupa. Neglijenta.

| K0sti a răspuns (pentru CinevaNou):

Si in Chrome si in Mozilla daca faci o modificare unde trebuie, intr-un fisier JS!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista modalitatea sa afli parola si emailul numai daca a facut protia sa o memoreze in browser.Altfel,nu o afli sub nicio forma.

| CinevaNou a răspuns (pentru K0sti):

Alea deja is hackereli care nu mai merg de la o versiune la alta, daca isi seta browserul sa faca asta nu mai punea intrebarea.

| al3ks a răspuns:

Chrome :
Ctrl+h apoi dai la setari (settings) -> show advanced setting(arata setarile avansate) -> gestioneaza parolele (password gestion).
Funda?

| veryhonest a răspuns:

Se poate cu un program.