| tinatinaro a întrebat:

A intrat sora mea pe laptopul meu si s-a jucat pe o aplicatie de desen medibang si cand mi-a dat laptopul inapoi mi-a aparut un anunt „ WacomDesktopCenterexe System Error - The program can't start because MSVCRL120-CLR0400dll is missing Try reinstalling the program to fix this problem„ si de atunci am avut probleme cu tastatura in sensul ca la inceput cand tastam de exemplu m iesea m cu un punct dupa sau daca tastam o iesea opd sau chestii de genul iar acum problema cu literele s-a rezolvat dar nu imi merg enter-ul shift-ul virgula si punctul si nu pot sa fac mai nimic fara ele Oare mi-a bagat un virus pe laptop pentru ca de fiecare data cand intru pe aplicatia medibang imi zice ca imi lipseste fisierul respectiv

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cel mai indicat pentru a nu-ti bate capul atat de mult este o reinstalarea a Windowsului sau daca ai copii de rezerva sau puncte de restaurare dinainte sa intre sora poti reveni foarte sigur la momentul in care a fost facuta copia sau punctul de rest.

| JessJessie a răspuns:

Https://www.dll-files.com/msvcr120_clr0400.dll.html
Aici ai un link spre acel fisier.
Si mai jos in pagina respectiva ai un demo de la o aplicatie care rezolva astfel de erori.

Dupa ce downloadezi fisierul acela lipsa il inserezi aici: C:\windows\system32\msvcr120_clr0400.dll