| Fetitsa123 a întrebat:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your comuputer.

if this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer. if this screen appears again, follow thers steps. Check for viruses on you computer. remover any newly installed dard drivers or hars drive controllers. check your hard drive to make sure it is properly configured and terminated.

Run CHKDSK/F ro check to hard drive corruption, and then restart your computer.

Tehnical information :

*** STOP : 0x0000007B 90xC0000034, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Cand intru pe calculator si stau vreo 15 min se aude in calculator ceva sunet ciudat apoi se blocheaza calculatorul si mi se face bluescreen si scrie asta.Ce sa fac? Mi sa mai ars un hard nu de mult dar atunci era altcumva. Ajutoor funda

3 răspunsuri:
| beastboy84 a răspuns:

Ai windows 7? ca si mie imi dadea blue screen, adica mi se facea ecranu albastru si se restarta straight face dar imi facea asa numai la windows 7 nu si la altele, din cauza ca nu era instalat binehappy

| Numby a răspuns:

Cum zice beastboy84 nu e instalat bine...

| GymmyCool a răspuns:

Ai virusi trebuie reinstalat windows am un prieten care a avut aceeasi problema. Eu mai zic sa suni pe cineva expert in asa ceva. Dupa mine se vede clar ca e virusat calculatorul nu stiu ce sa zic pare sa fie Trojan.JS.Injector.A... am avut probleme cu un virus ca asta si nu e de joaca dupa mine cheama un expert. Bafta