| Radu900 a întrebat:

A vandut cineva dintre voi electronice second hand cu garantie? Intrebarea e cum se procedeaza daca am comandat 2 sau mai multe produse de acelasi fel si sunt intr-o singura factura/garantie? Daca vand numai 1 produs atunci o sa apara pe hartii ca el a cumparat 2 sau mai multe ce nu-i adevarat. In plus, cum beneficiaza de garantie daca factura/garantia e pe numele meu?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu văd decât două soluții:
- să îi faci procură (împuternicire) la notar asupra produsului respectiv care îți aparține;
- să stai la dispoziția cumpărătorului, ca oridecâte ori se strică produsul să mergeți împreună să îl depuneți în service în prezența amândorura (fie personal, fie prin poștă); iar adresa de expediție și returnare să nu fie a ta, ci a clientului tău, pentru ca el să fie sigur că produsul se va întoarce la el. Dar va trebui să îl ridici tu.

Dacă există și alte soluții mai bune, sunt și eu interesat să le aflu.

| Panamax a răspuns:

Prosusele sh se vand in general fara garantie.Toata lumea stie ca este doar de forma garantia respectiva.