| GalaxyKitty a întrebat:

Ăăm... Se poate să scrii cu small caps în loc de litere normale? Adică dacă apăs pe a să scie ᴀ, nu a... Dacă se poate, cum?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in Font si de la Effects bifezi Small caps si o sa-ti scrie asa cum vrei.

| GalaxyKitty explică (pentru Ioandelasal):

Dar cum intru la font? (sunt pe windows 10)

| Ioandelasal a răspuns (pentru GalaxyKitty):

Pe Font se intra din Word.

| halogen001 a răspuns:

La calculator, la tastatura in stanga e o tasta numita Caps Lock.
In mod normal e oprita si se scrie cu litere mici, iar pentru litere mari se apasa tasta Shift simultan cu litera pentru a scrie o litera mare.

Daca vrem ca toate literele sa fie mari, se apasa tasta Caps Lock o singura data si toate literele cu care scriem vor fi mari.
Daca se apasa din nou Caps Lock, literele vor fi din nou mici.

| K0sti a răspuns (pentru halogen001):

Vrea small caps! Dar evident, o musca Google!

| GalaxyKitty explică (pentru K0sti):

Dar eu n-am găsit pe google...

| K0sti a răspuns (pentru GalaxyKitty):

Pentru ca nu exista, dar exista variante ajutatoare: http://bfy.tw/40sh

| GalaxyKitty explică (pentru K0sti):

Mersi. Eu chiar n-aveam habar =]]]

| K0sti a răspuns (pentru GalaxyKitty):

Da, pentru ca... Google!

| Idkidk a răspuns:

Şi eu sunt curioasă.