| matrix100 a întrebat:

Acasa si la servici am acelasi model de la casti. Chestia este ca la mine acasa se aude relativ incet si la servici imi sparge urechile.(toate setarile fiind la maxim) Claritatea si puterea sunetului poata sa depinda si de placa de sunet, in afara de casti? sau care ar putea fi explicatia? Multumesc si funda

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Evident ca poate sa depinda!

| halogen001 a răspuns:

Depinde de placa de sunet si de driverul placii de sunet, de windows. Pe aceeasi placa de sunet, am sunet mai puternic pe un windows si mai slab pe alt windows - asta tine de driver, apoi la placi de sunet diferite din nou e posibil sa existe diferente.

Deci, depinde de placa de sunet, de soft: drivere, windows, soft.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Chiar si pe acelasi windows, cu driverul instalat automat de windows se aude intr-un fel, iar dupa ce instalez driverul de pe site se aude altfel, mai tare.