| Vectra1 a întrebat:

Acest pc ( de jocuri se zice ca e, nu stiu sigur ) merita 600 ron? : Acer M5500
placa baza Intel q45 suporta orice tip procesor

PROCESOR INTEL QUAD CORE Q 6600 4x2. 66Ghz
ram 4 Gb ddr2
are 2 placi video
Intel hd 4000 2Gb
Nvidia gt 440 2Gb
hdd 250 Gb sata 7200rpm
dvdrw
sunet 5.1
windows 7 instalat 64 biti
DAU FUNDA! ( vreau sa stiu daca imi merg si jocurile acceptabil )

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Oricum ai zis ca schimbi placa...
Ia-l si vezi! Si nu mai crede tot ce vezi!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca schimbi placa video!

| Vectra1 explică (pentru K0sti):

Multumesc de ajutor, o sa strang bani si o sa o schimb dar pana atunci o sa imi mearga si mie jocuri precum dota 2, cs go, gta v ( setari pe normal am vazut pe youtube cu acelasi procesor si placa video ca se misca bine )?

| K0sti a răspuns (pentru Vectra1):

Nu! GTA nici pe low!

| Vectra1 explică (pentru K0sti):

Pai nu stiu de ce dar am vazut acelasi procesor, placa video era chiar de 1 gb ( asta o are de 2 ) https://www.youtube.com/watch?v=htQ4DrWE6X0 uite, daca ai timp.

| Vectra1 explică (pentru K0sti):

Multumesc pentru ajutor

| K0sti a răspuns (pentru Vectra1):

Nu ai pentru ce!

| K0sti a răspuns (pentru Vectra1):

Oricum ai zis ca schimbi placa...
Ia-l si vezi! Si nu mai crede tot ce vezi!