| hUnTERRRRRR a întrebat:

Acest Procesor Intel Cpu I3 2120 e compatibil cu placa de baza asrock h81m-vg4 r2.0?

7 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Ti-am spus si ieri, arunci banii. Dar sunt ai tai, asa ca nu-mi pasa. Pentru upgrade de procesor, cauta orice cu nucleu Haswell sau Broadwell, sunt singurele compatibile cu socket 1150. Asta inseamna orice i3, i5, i7 din seriile 4xxx si 5xxx.

| hUnTERRRRRR explică (pentru JackR):

Da,dar nu vreau sa imi fac pc pentru 5 ani laughing fac asa un mic update

| Arthiom a răspuns:

Procesorul Intel I3 2120 e facut pentru socket 1155 iar placa asrock h81m-vg4 r2.0 e dotata cu socket 1155, deci da, e foarte compatibil.

| hUnTERRRRRR explică (pentru Arthiom):

Sdag

| hUnTERRRRRR explică (pentru Arthiom):

Placa de baza are socket 1150 nu 1155 de asta zic

| Arthiom a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Adevarat, am scris gresit numele placii de baza, nu asrock h81m-vg4 r2.0 nu e compatibila cu i3.
In schimb e compatibil cu https://www.emag.ro/......E7HTTBBBM/

| JackR a răspuns (pentru Arthiom):

Stai linistit, omul are placa de baza si un Celeron, asa ca vrea sa schimbe procesorul.