| Serban111 a întrebat:

Acum 2 ani mi s-a stricat Windows 7 si a trebuit ca tatal meu sa cheme pe cineva sa-l repare si la modificat sa fie Windows 10 dar dupa asta DVD ROM-ul meu nu se mai deschidea, probabil pentru ca a demontat firele si as vrea sa stiu de ce a facut asta?

Răspuns Câştigător
| DragonSilver a răspuns:

Pai incearca sa desfaci unitatea si sa te uiti la mufa de alimentare a cd-r sau sa vezi daca e conectat, sau daca nu are vreun fir dezlipit/scos. Daca apesi pe el si becul verde se aprinde, inseamna ca e functional, dar daca nu iasa incearca sa bagi un ac in gaura mica in timp ce apesi continu pe buton si va iesi!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat