| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am cumpărat o baterie externă Hama de 2600 miliamperi. Când am cumpărat-o era goală. I-am spus vânzătorului să mi-o probeze și a spus că nu crede că are tensiune în ea. Am vrut să mi-o probeze și a pus-o la încărcat la el la priză și s-a aprins ledul roșu.Am uitat să-i cer bon fiscal. Când am ajuns acasă am pus-o la încărcat și am pornit și cronometrul. Au durat 6 ore și 50 de minute până s-a aprins ledul albastru. Trebuia să o las 12 ore la prima încărcare,să se formateze bateria? Pe ambalaj nu scrie data fabricației, dar eu bănuiesc că e veche deoarece se încarcă lent. Cred că ar trebui să încarce în 1, 5-2 ore dacă ar fi nouă. Eu cred că a stat mult timp în depozit și din cauza aceasta e cam uzată. Ce pot să fac?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O poti returna. E foarte slabă la amperajul ăsta.

| GdX a răspuns:

Daca are decat 2600mAh, e foarte veche.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică:

În cât timp ar trebui să se încarce?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică:

Vreau mai multe răspunsuri.

| Andrewe a răspuns:

Asa patesti daca iei ieftineala, du-te cu bonul si returneaza-l

| Afurisenia a răspuns (pentru Andrewe):

Daca citeai totul, vedeai ca nu a luat bon fiscal.