| IonutR1 a întrebat:

Acum aproximativ o luna am cumparat acest laptop de pe Emag. https://www.emag.ro/......MZXNZBBM/. Dupa cateva teste, beanhmark-uri si jocuri am observat ca are niste temperaturi mult prea ridicate de aproximativ 97*C. Laptop-ul are si un undervoldate de 0.13V facut dar inca am tot aceleasi temperaturi, doar ca performanta e mai buna. Concluzia mea ar fi ca pasta Termoconductoare ar fi problema deoarece am gasit si pe internet ceva despre asta si ca nu ar pune chiar cea mai buna pasta. Intrebarea este. Garantia acopera si aceasta problema la Emag? Ar trebui sa il trimit in service? (Are si Service Express)

3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
Cumparati un stand cooler pentru laptop. Este esential la asemenea laptop. Dupa parerea mea ai putea tu sa schimbi pasta termoconductoare pentru ca nu este greu si nu merita sa folosesti garantia asa repede.

| IonutR1 explică (pentru Sekim):

Păi ideea e ca cooler practic are deja, dar cam tot aceleași temperaturi are. Si m-am gândit să îi schimb eu pasta, dar problema e ca sigur pierd garanția daca fac asts

| Sekim a răspuns (pentru IonutR1):

Iti recomand sa le dai mesaj pe Facebook si sa ii intrebi pe ei ce spun. Explica-le ce s-a intamplat si daca desfaci laptop si schimbi pasta daca mai ai garantia.