| alinutz_3504 a întrebat:

Acum ca este la moda,, casa verde" as vrea sa stiu si eu daca este cineva in baia mare cu panouri solare si daca merita sa ai asa ceva?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am locuinta in brasov si am de gand sa pun panouri solare cand o sa vin in tara am avut vesti de la un var si zice ca sunt bune si pe timp de iarna pentru ca lumina solara care o capteaza genereaza suficienta energie pentru a avea in locuinta stiu ca e costisitor dar asa nu mai platesc factura de la curentul electricwinking

| doinastela a răspuns:

Vad ca se confunda aici panourile solare pentru. incalzire cu cele fotovoltaice (ce produc curent electric)...